Liga Mistrzów. Real Madryt wygrał grupę. Znamy kolejnych uczestników 1/8 finału

Real Madryt wygrał swoją grupę Ligi Mistrzów! O krok od tego był Juventus, ale musi zdobyć co najmniej punkt, by wyprzedzić Manchester United. Po raz pierwszy od 13 lat w fazie pucharowej LM zagra z Ajax!

Juventus wygrał, Szczęsny z kapitalną interwencją

Juventus skromnie pokonał Valencię 1:0 po golu Mario Mandżukicia. Chorwat strzelił gola z dwóch metrów dokładając nogę po znakomitym dryblingu i podaniu od Cristiano Ronaldo. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy kapitalną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, ratując Juventus przed stratą bramki. W drugim meczu tej grupy Manchester United pokonał 1:0 Young Boys Berno po golu Marouane'a Fellainiego w 91. minucie. Juventus ma pierwsze miejsce (12 pkt), Manchester jest drugi (10 pkt). W Lidze Europy zagra Valencia (5 pkt), Young Boys już odpadło (1 pkt).

Real Madryt wygrał

Real Madryt znajduje się w fatalnej formie, a kibice "Królewskich" mają już dość Garetha Bale'a. Humory poprawią się jednak po meczu z Romą, który Real wygrał 2:0 po trafieniach Bale'a oraz Lucasa Vazqueza. Spotkanie mogło potoczyć się inaczej, ale tuż przed przerwą Cengiz Under nie trafił do pustej bramki z dwóch metrów. Real wygrał już grupę (12 pkt), Roma jest druga i ma pewny awans (9 pkt). O miejsce w Lidze Europy powalczą Viktoria Pilzno i CSKA Moskwa (po 4 pkt, lepszy bilans bezpośrednich spotkań ma Viktoria).

Ajax wraca do czołówki

Awans do fazy pucharowej zapewniły sobie we wtorek Bayern Monachium, Ajax, Manchester City, Real Madryt, AS Roma. Juventus oraz Manchester United. W grupach E - H w ostatniej kolejce o awans będą walczyły już tylko Olympique Lyon (7 pkt) i Szachtar Donieck (5 pkt) w bezpośrednim spotkaniu. Warty odnotowania jest wielki powrót do czołówki Ajaksu. Holendrzy zagrają w fazie pucharowej LM po raz pierwszy od sezonu 2005/06, gdy w tym zespole grali jeszcze tacy piłkarze jak Maarten Stekelenburg, Johnny Heitinga czy Klaas-Jan Huntelaar (który po latach znowu wrócił do Amsterdamu). Ajax może wygrać nawet swoją grupę, o ile w ostatnim spotkaniu pokona u siebie Bayern Monachium.