Liga Mistrzów. Borussia Dortmund - Atletico Madryt. Rekordowa porażka Diego Simeone

0
Bramki: Witsel (38.), Guerreiro (73., 89.), Sancho (83.) Kartki: Diallo, Zagadou - żółta Skład: Buerki - Piszczek, Zagadou, Diallo, Achraf - Delaney (35. Dahoud), Witsel - Goetze, Reus, Pulisić (79. Sancho) - Larsen (63. Guerreiro)
Kartki: Thomas, Lemar, Filipe Luis, Costa, Correa - żółta Skład: Oblak - Juanfran, Godin, L.Hernandez, Felipe Luis - Koke, Thomas (46. Rodrigo), Saul (70. Correa), Lemar - Costa, Greizmann
W środowy wieczór Ligi Mistrzów Borussia Dortmund rozbiła na własnym stadionie Atletico 4:0. To pierwsza za czasów Simeone porażka czterema golami klubu z Madrytu.

Diego Simeone jest trenerem Atletico od grudnia 2011 roku. Argentyńczyk poprowadził klub z Madrytu w 391 meczach. I to właśnie w tym ostatnim doznał rekordowej porażki. Wcześniej Rojiblancos pod wodzą Cholo nie przegrali meczu więcej niż trzema golami. Do tej pory najwyższą porażką było 1:4 (dwukrotnie z Realem i raz z Barceloną). Siedmiokrotnie przegrali 0:3.

Dla porównania w tym sezonie ligi hiszpańskiej Atletico w dziewięciu meczach straciło tylko 5 goli.

Strzelanie w środowym spotkaniu rozpoczął Axel Witsel, który pokonał Oblaka po strzale zza pola karnego. Słoweński bramkarz został zmylony przez Saula, od którego po drodze odbiła się piłka. Hiszpan miał szansę na wyrównanie na początku drugiej połowy, ale najpierw strzelił minimalnie obok słupka, a po kilku minutach trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Ten mecz należał jednak do gospodarzy. A właściwie jego końcówka. W 73. Raphael Guerreiro podwyższył na 2:0. Dziesięć minut później młody Jadon Sancho wykorzystał podanie Hakimiego (który asystował również przy dwóch pierwszych golach) i skierował piłkę do pustej bramki. Przed zakończeniem spotkania nie popisał się Filipe Luis, który fatalnie zagrał wzdłuż pola karnego wprost pod nogi Guerreiro. Portugalczyk nie miał problemów z pokonaniem Oblaka.

Borussia Dortmund zajmuje 1. miejsce w grupie A z kompletem punktów i bilansem bramkowym 8:0. Atletico z sześcioma oczkami jest na drugim miejscu. Za dwa tygodnie piłkarze Borussii pojadą do Madrytu na rewanż.