Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA wykluczyła Rubin Kazań z europejskich pucharów

Rubin Kazań został wykluczony z Ligi Mistrzów i z Ligi Europy za złamanie zasad tzw. finansowego fair play.

Wprowadzone w 2011 roku finansowe fair play zostało zaimplementowane po to, by powstrzymać kluby przed wydawaniem więcej niż zarabiają. To także zestaw regulacji dotyczących informacji o płynności finansowej klubu, braku opóźnień w płatnościach wobec zatrudnionych pracowników klubu, a także w stosunku do urzędu podatkowego.

Kluby rosyjskiej Premier League od początku były na bakier z tymi regulacjami. Liga podpisała specjalną ugodę z UEFA, ale po kolejnym wybryku europejska federacja wszczęła śledztwo. W jego toku wyszło, że Rubin Kazań wciąż łamie reguły i nie spełnia wszystkich wymogów ugody. I stąd zawieszenie.

Rubin to etatowy uczestnik europejskich pucharów. Klub zdobywał mistrzostwo Rosji w 2008 i 2009 roku, wciąż trzyma się w czołówce ligi. Teraz z gry w Europie jednak nici. Zawieszenie w związku ze złamaniem zasad finansowego fair play oznacza, że nie będzie miejsca ani w Lidze Mistrzów, ani w Lidze Europy, o ile klub się tam zakwalifikuje w dwóch najbliższych sezonach.

Karim Benzema oskarżany o porwanie byłego agenta

Arsene Wenger szuka pracy. Trafi do PSG? A może do Bayernu?

Łukasz Fabiański w "Wilkowicz Sam na Sam": Jeszcze nie myślę o zakończeniu piłkarskiej kariery, ale wiem, że wtedy na pewno wrócę do Polski

Więcej o:
Komentarze (12)
UEFA wykluczyła Rubin Kazań z europejskich pucharów
Zaloguj się
 • uzbadazbesta

  Oceniono 2 razy 2

  A u was murzynów kupują.

 • michus00

  Oceniono 11 razy 1

  A niby takie kluby z Hiszpanii czy Francji to nie łamią zasad „finansowego fair play”. A może „finansowe fair play” polega na tym, że klub robi swoje ale pamięta przy tym, że coś należy się również dla UEFA ?

 • boliver

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedy arabski psg,,?

 • takaprawda2015

  Oceniono 6 razy 0

  Ale sowieckie kundelki już szczekają.

 • profes79

  Oceniono 8 razy 0

  Kiedy tuzy piłki włoskiej, francuskiej (PSG), hiszpańskiej? Bo jakoś nimi UEFA nie ma ochoty się zajmować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX