Liga Mistrzów. Bayern Monachium - Ajax Amsterdam. "Abendzeitung Muenchen": Lewandowski wylogowany i niewidoczny. Niemieckie media krytykują Polaka

Jerome Boateng, Thomas Mueller i Robert Lewandowski byli najgorszymi - zdaniem niemieckich mediów - zawodnikami Bayernu Monachium we wtorkowym spotkaniu z Ajaksem Amsterdam (1:1). Mistrzowie Niemiec z trudem wywalczyli remis, ale to goście z Holandii byli bliżsi zwycięstwa.

Bawarczycy wtorkowe starcie rozpoczęli bardzo udanie, bo już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Mats Hummels, obrońca, który w ostatnich dniach narzekał na metody Niko Kovaca, który jego zdanie zbyt często rotuje składem. Później było już jednak zdecydowanie gorzej, bo goście, po strzale Noussaira Mazraouiego doprowadzili do wyrównania w 22. minucie.

>> Lotto Ekstraklasa. Wisła Kraków w niemieckich mediach. "Die Zeit" pisze o problemach polskiego klubu

Ajaks po zdobyciu bramki wyglądał zdecydowanie lepiej niż Bayern: przeprowadzał bardzo groźne kontrataki i częściej stwarzał niebezpieczeństwo pod bramką przeciwnika. Tylko nieskuteczność nie pozwoliła mu na wywalczenie wygranej.

>> Liga Mistrzów. Tottenham - FC Barcelona. Mistrzowie Hiszpanii będą sprzedawać piłkarzy. Potrzebują 131 mln euro

Za bardzo słaby występ piłkarzy Bayernu mocno skrytykowały niemieckie media, które głównie skupiły się na Boatengu, Muellerze i Lewandowskim, ich bowiem oceniały najsłabiej. - Lewandowski nie radził sobie z obroną Ajaksu. To był wieczór, który powinien do niego należeć, bo jest najlepszym strzelcem drużyny, ale w swoich działaniach we wtorek był nieporadny - napisali dziennikarze portalu "Sport.de".

>> Liga Mistrzów. Tottenham - FC Barcelona. Kryzys zacznie się dopiero w Londynie? Trudny czas drużyny Ernesto Valverde

- Lewandowski był wylogowany i kompletnie niewidoczny - dodał natomiast "Abendzeitung Muenchen", który przyznał Polakowi notę "5" (w Niemczech "1" oznacza najwyższą notę, a "6" najniższą). Inne media oceniały 30-latka podobnie.