Liga Mistrzów. Zwycięstwa Barcelony i Interu

FC Barcelona pokonała PSV Eindhoven 4:0, a Inter wygrał z Tottenhamem 2:1 w pierwszych meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Katalończycy prowadzenie objęli w 32. minucie, kiedy ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Lionel Messi. Dla Argentyńczyka była to 101. bramka w Lidze Mistrzów, 61. w fazie grupowej i 14. z rzędu sezon z bramką na koncie w tych rozgrywkach.

Na kolejne trafienie kibice na Camp Nou czekali do 75. minuty. Wtedy to indywidualną akcją i precyzyjnym uderzeniem z dystansu błysnął Ousmane Dembele. Dwie minuty później było już 3:0. Precyzyjnym podaniem w pole karne popisał się Ivan Rakitić, a bramkarza PSV błyskawicznym uderzeniem pokonał Messi.

Barcelona zakończyła ten mecz w dziesiątkę. W 79. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Samuel Umtiti. W 88. minucie spotkania Messi zaś skompletował hat-trick.

W drugim meczu tej grupy Inter zremisował u siebie z Tottenhamem 1:1. Goście objęli prowadzenie w 53. minucie, kiedy Samira Handanovicia sprytnym uderzeniem z pola karnego pokonał Christian Eriksen.

Inter do wyrównania doprowadził na cztery minuty przed końcem meczu. Z lewej strony piłkę dośrodkował Kwdwa Asamoah, a pięknym uderzeniem popisał się Mauro Icardi. Mediolańczycy zwycięstwo zapewnili sobie w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zgrywał Stefan de Vrij, a bramkę głową zdobył Matias Vecino.

W następnej kolejce tej grupy - 3 października - Tottenham podejmie Barcelonę, a Inter zagra na wyjeździe z PSV Eindhoven.