Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów znów z jego komentarzem. Smokowski idzie do Polsatu

Według informacji Sport.pl Tomasz Smokowski, jeden z najbardziej znanych komentatorów w Polsce, od 1 września rozpocznie współpracę z Polsatem. Stacja powinna wkrótce wydać oficjalny komunikat w tej sprawie.

Według naszych ustaleń umowa z Tomaszem Smokowskim już została podpisana. Dziennikarz powinien zadebiutować w nowej stacji z okazji inauguracji fazy grupowej Ligi Mistrzów.

- 18 września odpalimy bengalskie ognie. To będzie nasza niespodzianka - mówił niedawno w rozmowie ze Sport.pl Marian Kmita, szef sportu w Polsacie. To właśnie tego dnia w sposób kompletny widzowie mają zobaczyć pełne możliwości nowego studia Polsatu Sport Premium zbudowanego specjalnie z okazji pozyskania przez stację praw do prestiżowych rozgrywek.

Smokowski ma zadebiutować na antenie Polsatu Sport Premium dzień później i prawdopodobnie poprowadzi studio meczowe. W następnych kolejkach będzie też komentował spotkania Champions League.

Polsat z okazji nowych piłkarskich transmisji rozpoczął współpracę także z Arturem Wichniarkiem, Tomaszem Łapińskim i Jackiem Zielińskim (młodszym). Dołączyli oni do grona znanych ekspertów, komentatorów i prezenterów tej stacji: Mateusza Borka, Romana Kołtonia, Marcina Feddka, Bożydara Iwanowa, Tomasza Hajty czy Pauliny Chylewskiej.

Smokowski rozpocznie współpracę z Polsatem dopiero we wrześniu, ponieważ do 31 sierpnia obowiązuje go zakaz konkurencji.

Dziennikarz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych komentatorów w Polsce. Przez 23 lata był związany z Canal+. W latach 2011-2014 sprawował tam funkcję szefa sportu. Największą popularność przyniósł mu magazyn "Liga+Extra", który prowadził razem z Andrzejem Twarowskim. W listopadzie 2017 roku obaj odeszli z Canal+ na własne życzenie z zamiarem utworzenia własnego projektu. Twarowski w te wakacje powrócił do swojej dawnej telewizji.

Dla jednych za darmo, dla innych za 40 złotych. Za ile i gdzie oglądać?

Więcej o:
Komentarze (65)
Liga Mistrzów znów z jego komentarzem. Smokowski idzie do Polsatu
Zaloguj się
 • herrpietru

  Oceniono 14 razy 14

  Aż mi go żal, będzie występował w studiu z takimi amebami umysłowymi jak Hajto

 • bonenecklace

  Oceniono 6 razy 6

  Widać, że doszło między Smokowskim i Twarowskim do jakiejś poważniejszej różnicy zdań. Razem tworzyli świetny duet, oddzielnie raczej będzie ciężko. O ile poziom ekspertów i komentarz w TVP jest tragiczny, o tyle nie przesadzałbym z nadmiernym wychwalaniem fachowości Borka i Kołtonia i ich znajomka Hajty. Pamiętam stare czasy, jak jeszcze LM była na stałe w Polsacie i w studio gotował dla nich Robert Sowa. Wtedy już powoli ich postawa na antenie i poza nią nosiła znamiona przerostu formy nad treścią. Teraz już zdecydowanie odcinają kupony i powtarzają bez przerwy te same rzeczy. Kiedyś tą piłkę dało się jeszcze oglądać, nie było całej tej medialno-celebryckiej otoczki. Obecnie, bardziej liczy się cała otoczka, opakowanie, a nie to dlaczego się piłkę ogląda czyli sama gra. Wichniarek emeryt, nie ma gdzie pójść, piłkarzem był bardzo średnim, ale podobnie jak Hajto, którego bardziej pamiętam ze względu na pewny bezprawny proceder, będzie samozwańczym ekspertem. Dorabianie ideologii do zawodu piłkarza jest chore, bo ci kolesie potrafią tylko kopać piłkę (inni lepiej, drudzy gorzej), i z całym szacunkiem są w większości półmózgami, a w mediach przedstawia się ich jako wzór do naśladowania, moralności. Ludzie wyrzucają pieniądze na jakieś pakiety telewizyjne, żeby oglądać piłkarzy 24/7. Jestem zdania, że od czasu do czasu można obejrzeć jakiś mecz czy dwa, ale podniecanie się tym sportem to duża przesada.

 • e_block

  Oceniono 10 razy 6

  Smoku szkoda cię tam będziesz siedział przy ciastkach z tym plotkarzem Borkiem

 • szel2

  Oceniono 5 razy 5

  Hajto też mi ekspert. Chyba od fajek i przemytu

 • wujekdolf

  Oceniono 7 razy 5

  opłaca się dla tego komentarza płacić solorzowi 3 dychy? śmiem wątpić.

 • fiwan78

  Oceniono 2 razy 2

  Może zastąpi yyyyyy koltonia yyyyy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX