Liga Mistrzów. Pogromcy Legii wywalczyli cenny remis na wyjeździe. Kędziora sprokurował karnego

We wtorek rozegrano część spotkań w ramach pierwszych meczów 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Spartak Trnava wywalczył cenny remis na wyjeździe z Crveną zvezdą Belgrad, natomiast Dynamo Kijów zremisowało 1:1, a karnego w doliczonym czasie gry sprokurował Tomasz Kędziora

Bardzo remisowy to był wtorek w Lidze Mistrzów. Zaledwie dwa spotkania zakończyły się zwycięstwem, której z drużyn. W pozostałych potyczkach padły remisy.

Na sam początek o 16.00 Dynamo Zagrzeb wygrał na wyjeździe z FK Astana 2:0. W 82. minucie meczu na boisku pojawił się Damian Kądzior. Później o 19.00 Karabach Agdam przegrał u siebie z BATE Borysow 0:1. Całe spotkanie z pozycji ławki rezerwowych obejrzał Jakub Rzeźniczak.

O 19.30 rozpoczął się mecz Slavii Praga z Dynamem Kijów. Przez całe spotkanie utrzymywał się wynik remisowy, a dopiero w 82. minucie udało się Benjaminowi Verbiciowi otworzyć wynik potyczki. Kiedy wydawało się, że Dynamo wygra mecz, to w 94. minucie Tomasz Kędziora sprokurował rzut karny. Polak podciął w polu karnym Craiga Pawsona, a chwilę później "jedenastkę" na gola zamienił Josef Husbauer.

Pogromcy Legii Warszawa, czyli Spartak Trnava wywalczył cenny remis na wyjeździe. W 23. minucie El Fardou Mohamed Ben Nabouhane otworzył wynik meczu po strzale z rzutu karnego w prawy dolny róg bramki. Gospodarze nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, bowiem około 120 sekund po zdobytej bramce Erik Grendel wykorzystał dobre podane w pole karne i pokonał golkipera rywali, czym dał remis swojej ekipie.