Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Jakub Świerczok z hattrickiem. Potrzebował na to zaledwie 7 minut

Jakub Świerczok ustrzelił hattricka w meczu I rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów przeciwko Crusaders FC. Łudogorec wygrał spotkanie aż 7:0.

Trwa I runda kwalifikacji do Ligi Mistrzów. We wtorek swój mecz rozegrała Legia Warszawa, która wygrała na wyjeździe z Cork City 1:0. W środę natomiast kwalifikacje rozpoczął bułgarski Łudogorec Razgrad, w kadrze którego jest dwóch Polaków: Jacek Góralski oraz Jakub Świerczok (pierwszy znalazł się poza kadrą na to spotkanie).

Bułgarski zespół w tej rundzie ma rozegrać dwumecz z drużyną z Irlandii Północnej, Crusaders F.C. Kwestia awansu wydaje się być już rozstrzygnięta, ponieważ Łudogorec wygrał aż 7:0.

Jedną z gwiazd zespołu z Razgradu został Jakub Świerczok. Polak wszedł na boisko w 68. minucie zmieniając Claudiu Keseru, a następnie szybko zabrał się za skompletowanie hattricka. Pierwszą bramkę zdobył już 4 minuty po zameldowaniu się na murawie. W 78. minucie miał już na swoim koncie dublet, a po kolejnych ok. 120 sekundach zdobył trzecią i ostatnią bramkę w tym meczu.

Były to trzy ostatnie gole w tej potyczce. Łudogorec jedną nogą w kolejnej rundzie przed rewanżem w Irlandii Północnej. W II rundzie na Bułgarów czeka zwycięzca dwumeczu Dudelange (Luksemburg) - Videoton (Węgry). W pierwszym meczu tych zespołów w Luksemburgu było 1:1.

Więcej o:
Komentarze (23)
Liga Mistrzów. Jakub Świerczok z hattrickiem. Potrzebował na to zaledwie 7 minut
Zaloguj się
 • monodeluxe

  Oceniono 11 razy 5

  Crusaders F.C. to amatorski zespół,na bramce stoi kościelny organista,w ataku nauczyciel wf i jego uczeń,w pomocy pracownik poczty.Dajcie luz, Świerczok to nie H.Kane...

 • piotr33k2

  Oceniono 5 razy 3

  do czego to doszło że co lepsi polscy piłkarze z polskiej ligi wyjeżdżają do klubów bułgarskich kontynuowac kariery . polska liga stacza się na dno ,wstyd .

 • pcat

  Oceniono 4 razy 2

  Do Legii go, to najlepszy klub na nasze półkuli.

 • wisnia

  Oceniono 1 raz 1

  etam świerczok, peszko bardziej zasłużył na mundial - to mówi anal-ityk taktyk nawałka

 • majo_rmajor

  Oceniono 5 razy 1

  Polska liga jest jsk "eksperci" nc,+. P....oli bez sensu, a!e myśli że jest najlepsza. Jagoda, Juskoeiak, Żurawski, Moskal i inni. I ten ich żargon: skleił piłkę, wziął na plecy, podanie diagonalnealne. Litości.

 • notremak

  Oceniono 2 razy 0

  No po prostu drugi Lewandowski! Ileż to goli RL9 nastrzelał kelnerom!

 • droch

  Oceniono 4 razy 0

  Był trzymany przez ostatnie lata z dala od myśli szkoleniowej trenera Nawałki, to i strzela gole.

 • hotin

  Oceniono 4 razy 0

  Gdyby tak z Legią Warszawa takiego czegoś dokonał,to by dopiero był NEWS!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX