Liga Mistrzów. FC Basel wygrało w Manchesterze

FC Basel
1
1
2
Bramki: Gabriel Jesus (8.) Kartki: Gabriel Jesus - żółta Skład: Bravo - Danilo, Stones, Laporte, Zinczenko - Guendogan (66. Diaz), Toure, Foden (89. Adarabioyo) - B.Silva, Gabriel Jesus, Sane
FC Basel
Bramki: Elyounoussi (17.), Lang (72.) Kartki: Lacroix - żółta Skład: Vaclik - Lang, Suchy, Frei, Lacroix, Riveros - Die, Zuffi - Bua (68. Stocker), Oberlin (74. van Wolfswinkel), Elyounoussi
FC Basel niespodziewanie pokonało na wyjeździe Manchester City 2:1, ale to Anglicy dzięki zwycięstwu 4:0 w pierwszym spotkaniu awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia. Już w 8. minucie spotkania Gabriel Jesus dał prowadzenie City po świetnym płaskim podaniu Bernardo Silvy. 9 minuty później był już remis. Mohamed Elyounoussi wykorzystał złe ustawienie obrońców The Citizens i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Claudio Bravo.

W 28. minucie gospodarze znów mogli objąć prowadzenie. Guendogan mając przed sobą bramkę i Leo Lacroix trafił w szwajcarskiego obrońcę.

Remis utrzymywał się do 71. minuty kiedy to mocnym strzałem pod poprzeczkę w krótki róg bramki Michael Lang zaskoczył Claudio Bravo.

Manchester City dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 4:0 awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów dołączając do Realu Madryt, Liverpoolu i Juventusu. Losowanie 1/4 finału LM odbędzie się 16 marca. Pierwsze mecze drużyny zagrają 3 i 4 kwietnia. Rewanże zostaną rozegrane tydzień później.