1
4
FC Basel
Skład: Vaclik - Lacroix, Xhaka, Suchy - Lang, Frei, Die, Blas - Eleyounoussi, Oberlin, Stocker.
Bramki: Gundogan (14., 53.), Silva (18.), Aguero (23.) Skład: Ederson - Walker, Kompany, Otamendi, Delph - De Bruyne, Fernandinho, Gundogan - B. Silva, Aguero, Sterling.
Manchester City pokonał na wyjeździe FC Basel 4:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Przed spotkaniem w ewentualne zwycięstwo i awans FC Basel wierzyli chyba tylko kibice szwajcarskiego klubu. Gospodarzom wtorkowego spotkania szans nie dawali bowiem dziennikarze, eksperci a przede wszystkim - bukmacherzy.

I zgodnie z przewidywaniami sensacji nie było. Nie było, bo po prostu być nie mogło. Manchester City zagrał doskonałe spotkanie i pokazał Szwajcarom, że są co najmniej dwie-trzy półki wyżej.

Strzelanie w Bazylei zaczęło się w 14. minucie, kiedy podanie Kevina De bruyne na gola zamienił Ilkay Gundogan. Cztery minuty później było już 2:0, kiedy podawał Raheem Sterling, a bramkę zdobył Bernardo Silva. W 23. minucie na 3:0 podwyższył Sergio Aguero.

Osiem minut po przerwie Argentyńczyk popisał się asystą, a czwartego gola dla lidera Premier League strzelił Gundogan. City rozbiło FC Basel 4:0 i sprawa awansu do ćwierćfinału LM jest praktycznie przesądzona. Rewanż na Etihad Stadium w środę, 7 marca o godz. 20.45.

W drugim wtorkowym spotkaniu Juventus zremisował u siebie z Tottenhamem 2:2.

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?