Liga Mistrzów. Trener Szachtara dotrzymał obietnicy i założył strój Zorro

EFREM LUKATSKY/AP

Paulo Fonseca chyba sam nie do końca wierzył w awans swojej drużyny do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Przed meczem z Manchesterem City zapowiedział, że zostanie Zorro, jeśli Szachtar zagra w 1/8 finału. Po wygranej 2:1 słowa dotrzymał.

Szachtar do pewnego awansu potrzebował przynajmniej remisu z Manchesterem City. Ekipa Josepa Guardioli była żelaznym faworytem, a hiszpański szkoleniowiec zapewniał, że meczu nie odpuści. Rozsądek wziął jednak górę i Guardiola zagrał rezerwowym składem. A Szachtar nie zadowolił się remisem, spotkanie nawet wygrał i zapewnił sobie awans.

Uradowany Fonseca był na to przygotowany. Na pomeczową konferencję przyszedł honorowo, w stroju Zorro. - Zagraliśmy po prostu perfekcyjnie - stwierdził uradowany podobnie jak wszyscy zebrani.

Dla Fonseki to historyczny wyczyn - jeszcze nigdy z żadną drużyną nie zaszedł tak daleko. Kolejnego rywala pozna w poniedziałek, kiedy odbędzie się losowanie 1/8 finału. Czy po tej rundzie też będzie mógł nakreślić szpadą znak „Z” jak zwycięstwo?

Liga Mistrzów. Polacy strzelali gole i... odpadli. "Lewandowski wiosną będzie trochę samotny"

Komentarze (2)
Liga Mistrzów. Trener Szachtara dotrzymał obietnicy i założył strój Zorro
Zaloguj się
  • zytkaa

    Oceniono 1 raz -1

    "Rozsądek wziął jednak górę i Guardiola zagrał rezerwowym składem."
    Ktoś mi wytłumaczy co autor miał na myśli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX