Piotr Zieliński strzela w Lidze Mistrzów. Napoli odpada

Napoli przegrało na wyjeździe (1-2) z Feyenoordem Rotterdam w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów. Gola już w drugiej minucie strzelił Piotr Zieliński. Polak zagrał całkiem dobre spotkanie, ale de facto nic to nie dało. Napoli pożegnało się z Ligą Mistrzów.

Napoli stało przed bardzo trudnym zadaniem w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów. Włosi musieli liczyć nie tylko na swoje zwycięstwo, ale także na to, że mecz wygra Manchester City, który mierzył się ze Szachtarem.

Wynik spotkania już w drugiej minucie otworzył Piotr Zieliński, który znakomicie odnalazł się w polu karnym i tym razem wystąpił w roli egzekutora, który z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki. Polak grał bardzo dobre zawody, świetnie panował nad piłką, a kilka razy popisał się znakomitymi przerzutami.

Napoli przeważało, ale z każdą minutą gospodarze wyglądali coraz lepiej. W 33. minucie było już 1:1, a gola dla Feyenoordu zdobył Jorgensen, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i nie dał szans Reinie.

W drugiej połowie oglądaliśmy już bardzo mało futbolu. Napoli starało się oszczędzać siły, bo doskonale znali wynik drugiego meczu, a tam pewnie prowadził Szachtar.

W samej końcówce Feyenoord niespodziewanie wyszedł na prowadzenie, a gola po rzucie rożnym strzelił wprowadzony wcześniej Jeremiah St Juste. 21-latek kompletnie zaskoczył Raula Albiola i wpakował piłkę do bramki.

Do 1/8 LM awansowały więc ekipy Manchesteru City i Szachtara. Napoli zagra na wiosnę w Lidze Europy.

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?