Grad goli w Lidze Mistrzów. Chelsea o krok od porażki w "wygranym meczu"

Zakończyła się trzecia kolejka meczów w Lidze Mistrzów. W środowych meczach niespodzianek nie było, ale zobaczyliśmy 23 bramki. Zdecydowanie najlepszym meczem wieczoru było starcie Chelsea z Romą (3:3). Robert Lewandowski znów nie zdołał trafić do siatki i pozostaje tylko z jednym golem w tym sezonie LM.

Chelsea zremisowała z Romą 3:3, choć drużyna Conte prowadziła już 2:0. Potem mistrzowie Anglii stanęli a inicjatywę w meczu przejęła Roma, która strzeliła aż trzy bramki i na Stamford Bridge zrobiło się niezwykle cicho. Prawdziwym motorem napędowym był Edin Dżeko, który strzelił dwie bramki. Dwoma golami odpowiedział również Eden Hazard, który w 75. minucie doprowadził do remisu, a mecz skończył się wysokim rezultatem 3:3. Oprócz nich strzelali także David Luiz dla Chelsea (fenomenalny strzał z dystansu) oraz Aleksandar Kolarov dla Romy.

PSG rozbija Anderlecht

Dużo bramek padło również w spotkaniu Anderlechtu Bruksela z PSG. W Brukseli sensacji nie było i drużyna Emery'ego strzeliła aż cztery bramki. Bramki dla PSG strzelali kolejno Mbappe, Cavani, Neymar i Di Maria. Łukasz Teodorczyk zaliczył dwa celne strzały oraz żółtą kartkę.

Lewandowski zostaje z jedną bramką

Bayern Monachium pewnie pokonał Celtic Glasgow (3-0). Pełny mecz rozegrał reprezentant Polski, Robert Lewandowski. Niestety nie udało mu się wpisać na listę strzelców, choć Polak raz umieścił piłkę w bramce, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Gole dla gospodarzy strzelili Thomas Mueller, Joshua Kimmich i Matts Hummels. Robert Lewandowski znów nie zdołał trafić do siatki i pozostaje tylko z jednym golem w tym sezonie LM.

Pewna Barcelona

Dużo działo się również w Barcelonie, która pewnie pokonała Olympiakos, mimo że od 42 minuty grała w osłabieniu, bo czerwoną kartkę ( za dwie żółte) dostał Gerard Pique. Bramki dla Barcelony strzelali kolejno: Nikolaou (samobójcza), Digne. Dla gości strzelił Nikolaou, czym zrehabilitował się niejako za strzał do własnej siatki.

Jedyną niespodzianką w środowych meczach był remis Atletico Madryt z Karabachem Agdam, o którym pisaliśmy tutaj