Liga Mistrzów. United gromi, Chelsea lepsza od Atletico

Chelsea ograła Atletico Madryt, dzięki bramce w doliczonym czasie gry 2:1. Manchester United nie dał szans CSKA. Bohaterem meczu w Moskwie był Anthony Martial.

"Czerwone Diabły" po dwóch kolejkach nie mają sobie równych w grupie A. Najpierw piłkarze Jose Mourinho rozprawili się z FC Basel (3:0), a teraz rozbili CSKA w Moskwie 4:1. Dwie bramki zdobył Romelu Lukaku, ale bohaterem meczu był Martial, który asystował przy trzech trafieniach, a sam pewnie wykorzystał rzut karny.

W drugim meczu FC Basel pokonało Benfikę aż 5:0. Zespół z Portugalii z bilansem 1:7 zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Środowy wieczór nie był udany dla Łukasza Teodorczyka. Polak rozegrał pełne 90 minut przeciwko Celticowi, ale jego zespół był całkowicie bezradny. Szkoci odnieśli pewne zwycięstwo 3:0 i są o krok bliżej w walce o awans do Ligi Europy. Do dalszej gry w Lidze Mistrzów obie drużyny potrzebują cudu, bo są w grupie razem z Bayernem Monachium i Paris Saint-Germain. W starciu gigantów grupy B lepszy okazał się bogacz z Paryża. Po bramkach Edinsona Cavaniego, Daniego Alvesa i Neymara PSG wygrało 3:0.

Wielu emocji kibicom dostarczył hit grupy C. Chelsea niespodziewanie stłamsiła Atletico w Madrycie. Drużyna Conte grała intensywniej i wygrywała więcej bezpośrednich pojedynków o piłkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry bramkę na 2:1 dla Chelsea zdobył rezerwowy Michy Batshuayi. "The Blues" z kompletem punktów i bilansem 8:1 wyprzedzają Romę (4 punkty), która pokonała Qarabaq 2:1. Cały mecz na ławce rezerwowych spędzili Jakub Rzeźniczak (Qarabag) i Łukasz Skorupski (Roma).

Barcelona długo męczyła się ze Sportingiem w Lizbonie. Ostatecznie wicemistrzom Hiszpanii nie udało się trafić do siatki, ale wyręczył ich Sebastian Coates strzelając samobója. Po porażce z Barceloną (0:3) zrehabilitował się Juventus. Włosi pokonali Olympiakos 2:0 i zrównali się punktami ze Sportingiem w grupie D.