Cracovia wreszcie na plusie w tabeli! Pierwszy punkt i pierwszy gol Rivaldinho

Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 (0:0) z Cracovią w meczu czwartej kolejki ekstraklasy. Debiutanckiego gola dla drużyny gości zdobył Brazylijczyk Rivaldinho.

W pierwszej połowie w Lubinie nie padła ani jedna bramka, ale bliżej pierwszego gola było Zagłębie. Kilka razy groźnie uderzał Sasa Zivec, ale za każdym razem piłkę po jego strzałach odbijał Karol Niemczycki, bramkarz Cracovii. Cztery minuty po przerwie niespodziewanie prowadzenie objęła Cracovia. W pole karne dośrodkował Marcos Alvarez, a akcję strzałem głową wykończył syn byłego zawodnika Barcelony czy Milanu, Brazylijczyka Rivaldo, Rivaldinho, strzelając swojego debiutanckiego gola w ekstraklasie.

Podział punktów w Lubinie. Debiutanckie gole Rivaldinho i Simicia

W 61. minucie groźną akcję przeprowadziło Zagłębie, ale strzał Roka Sirka wybronił Niemczycki. W tym czasie kibice z Lubina odpalili race i rzucili serpentynami w pole karne Marka Hładuna. Grę przerwano i dopiero sześć minut później gospodarze mogli wykonać rzut rożny. Piłkę dośrodkowywał Filip Starzyński, który świetnie znalazł Lorenco Simicia, który zdobył wyrównującego gola.

Do końca meczu przeważali zawodnicy Martina Seveli, ale nie potrafili strzelić jeszcze jednej bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Zagłębie Lubin z siedmioma punktami w tabeli jest na piątym miejscu, a Cracovia po czterech meczach wyszła z ujemnych punktów przyznanych przed sezonem przez Komisję Dyscyplinarną PZPN za korupcję. Drużyna Michała Probierza zajmuje czternastą pozycję i ma jeden punkt.