Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek ostro skrytykował piłkarzy. "Zero ambicji"

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, ostro skrytykował piłkarzy wyjeżdżających z ekstraklasy. - Widzę zero ambicji i planu, liczy się tylko kasa - napisał na Twitterze.

Coraz więcej młodych piłkarzy wyjeżdża z ekstraklasy. Jedni wybierają Stany Zjednoczone i MLS (tak jak Adam Buksa, który odszedł z Pogoni Szczecin i podpisał kontrakt z New England Revolution), inni chcą sprawdzić się w Europie (tak jak Patryk Klimala, który trafił z Jagiellonii do Celticu). Z ekstraklasy ma też wyjechać Jarosław Niezgoda, a w kolejce stoi już Kamil Jóźwiak.

Cezary Kucharski ironicznie o Bońku [WIDEO]

- W niektórych ruchach transferowych piłkarzy z ekstraklasy widzę zero ambicji i planu, liczy się tylko kasa, bez żadnej wizji - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wywołał tym wpisem dużą dyskusję. Jedni zgadzają się z Bońkiem, a inni zauważają, że ekstraklasa zajmuje dopiero 32. miejsce w rankingu UEFA, a zmiana ligi jest dla młodych piłkarzy sportowym awansem.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Komentarze (92)
Zbigniew Boniek ostro skrytykował piłkarzy. "Zero ambicji"
Zaloguj się
 • monodeluxe

  Oceniono 13 razy 11

  Kariera piłkarza trwa średnio kilkanaście lat, siedzenie tu w ekstraklapie to słaba opcja...

 • labeo

  Oceniono 10 razy 6

  Co się dziwić, z tego grajdołu wyjeżdżają inżynierowie, lekarze, informatycy. Piłkarze też szukają lepszych ofert - zwłaszcza, że ich kariera trwa krótko.

 • whitepony

  Oceniono 9 razy 5

  Logiczne. Lepiej zostać w 32 lidze na świecie, kopać się z jakimiś starymi anonimowymi Słowakami czy Serbami być królem Białegostoku, Warszawy czy Szczecina aż do momentu europejskich pucharów gdzie ograją nas mocne drużyny z Azerbejdźanu, Słowacji, Estonii czy Luksemburga.

 • donarturos1

  Oceniono 8 razy 4

  Akurat ruch Klimali jest świetny, Celtic to idealne miejsce do wybicia się dla piłkarza jego pokroju. Natomiast transfery Buksy i Niezgody to ewidentny skok na kasę.

 • kot_dachowiec

  Oceniono 6 razy 4

  Ta liga zwana "ekstraklasą" jest całkowicie bezwartościowa. Nic dziwnego więc, że wyjeżdżają.

 • info0

  Oceniono 8 razy 4

  Ha ha ha. Znaczy się Panie Boniek mamy w Polsce infrastukturę i trenerów co wycisną z zawodników 100% możliwości, przygotują technicznie i taktycznie tak, że nie będą musieli przez pierwsze miesiące w nowych klubach budować sprawność i uczyć się podstaw!!! futbolu, bo w Polsce NIKT nie potrafi?
  Panie Boniek przyjżyj się Pan na którym miejscu jest polska Ekstraklapa i jak sobie w Europie radzą nasze kluby. To jest śmiech na sali i rozpacz.
  Dla KAŻDEGO zawodnika wyjazd z Polski i to jak najszybciej jest sporym awansem sportowym i zweryfikowanie swoich faktycznych możliwości.

 • eend

  Oceniono 7 razy 3

  Każdy kto ma talent, 16 lat i chce grać w piłkę zawodowo powinien NATYCHMIAST wyp...jeżdżać z kraju jak najszybciej. Jeżeli tylko może wyjechać, niech jedzie gdziekolwiek. Przynajmniej ma szansę na rozwój lub pieniądze. Wyjątki jedno i drugie. Piłka w krajowym wydaniu nie istnieje. Pojedyńcze mecze naszych orłów w rozgrywkach poza granicami kraju jasno pokazują co znaczymy.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Trudno nie zgodzić się z tą opinią, z jednej strony są ambicje zawodnika by grać w lepszej drużynie i zarobić pieniądze a z drugiej biznesowa strona włąścicieli klubów, którzy obserwują ile wzrasta cena zawodnika i kiedy można go korzystnie zbyć a na jego miejsce pozyskać młodego i ambitnego, których nie brakuje, przecież do pucharów to sie im nie śpieszy ze względu na koszty, im w tej lidze jest dobrze.

 • only_the_godfather

  Oceniono 2 razy 2

  Problemem nie jest to, że polscy piłkarze wyjeżdżają. Problemem jest to jak to robią. Większość wyjeżdża i grzeje ławę w zagranicznych ligach. Ilu już takich było Kapustka, Jach?Kto o nich teraz słyszy?Nikt. Co innego jak wyjeżdżają do klubu w którym zdobędą szlify, nie do topowej ligi ale powiedzmy do europejskiego średniaka. Kasa lepsza, nabędą nowe umiejętności, ograją się na wyższym poziomie i zdążą się pokazać i trafić do topowej ligi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX