Arka Gdynia pokonała Zagłębie Lubin i awansowała w tabeli ekstraklasy

Arka Gdynia pokonała Zagłębie Lubin 2:1 w meczu 19. kolejki ekstraklasy. Gospodarze po tym zwycięstwie awansowali na 13. miejsce w tabeli.

W meczu dwóch drużyn znadujących się w drugiej połówce tabeli ekstraklasy Arka Gdynia okazała się lepsza od Zagłębia Lubin. Gospodarze prowadzili już od 12. minuty, gdy gola strzelił 18-letni Mateusz Młyński. Dziewięć minut później wyrównał Filip Starzyński. Lider Zagłębia pewnie wykorzystał rzut karny.

Sprawdzamy, jak działają w ekstraklasie przepisy o młodzieżowcu:

Arka awansowała w tabeli

Zwycięską bramkę dla Arki zdobył w 75. minucie Maciej Jankowski. Co ciekawe, przy golu Jankowskiego asystował Młyński, a wcześniej przy bramce na 1:0 dla gospodarzy asystą popisał się Jankowski. Dwaj skrzydłowi dali gospodarzom bardzo cenne trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu Arka awansowała na 13. miejsce w tabeli ekstraklasy. Zagłębie jest trzy pozycje wyżej.