Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Poznaliśmy jedenastkę stulecia PZPN! Dwóch piłkarzy z obecnych czasów

Poznaliśmy najlepszą "11" reprezentacji Polski w historii. Podczas oficjalnej gali 100-lecia PZPN, ogłoszono nazwiska piłkarzy, którzy zajęli szczególne miejsce w historii polskiej piłki nożnej.

Podczas oficjalnej gali 100-lecia PZPN, ogłoszono nazwiska piłkarzy, którzy w szczególny sposób zapisali się w historii reprezentacji Polski. Internauci mogli głosować na specjalnie stworzonej stronie internetowej, po czym kapituła dokonała ostatecznego wyboru.

Reprezentacja Polski 100-lecia:

Józef Młynarczyk - Łukasz Piszczek, Władysław Żmuda, Jerzy Gorgoń, Antoni Szymanowski - Henryk Kasperczak, Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek - Grzegorz Lato, Robert Lewandowski, Włodzimierz Lubański

Więcej o:
Komentarze (96)
Poznaliśmy jedenastkę stulecia PZPN! Dwóch piłkarzy z obecnych czasów
Zaloguj się
 • bunga-bunga

  Oceniono 15 razy 15

  Bramkarzy można by wybrać kilku, Tomaszewski był z pewnością mocnym punktem w czasie największych sukcesów. Gryzie trochę brak Szarmacha i Gadochy chociaz trudno ich wstawić. Lato miał styl już z XXI wieku, Lubański i Lewandowski to ikony.

 • wesslingharald

  Oceniono 14 razy 12

  Zapytano Grzegorza Late
  - Panie Grzegorzu, jak widziałby pan wynik spotkania dzisiejszej reprezentacji Polski z tą waszą, z lat 70-tych?
  - Byłby remis, no może wygralibyśmy jednym punktem.
  - Panie Grzegorzu, co tak słabo?
  - Proszę wziąć pod uwagę, że niektórzy z nas mają już po 70 lat.

 • wilkowaty

  Oceniono 10 razy 10

  Włodek Smolarek. Jego bramki ( indywidualna akcja przeciw ddr) dały nam awans do MŚ i medal w tych mistrzostwach. W piłce klubowej ,w polskim zespole ( Widzew) doszedł do półfinału dzisiejszej Ligi Mistrzów ( gdzie grali tylko mistrzowie krajów ). Z całym szacunkiem do Lubanskiego, Lewego ( jedyne sukcesy to kluby niemieckie) , ale Smolar ( reżim nie wypuszczał za granicę przed trzydziestką- więc nie mógł mimo propozycji wyjechać i robić liczb w Europie )....

 • 01renart

  Oceniono 4 razy 4

  co w tej jedenastce robi Piszczek z całym szacunkiem ale jest wielu lepszych piłkarzy.

 • sprawazlewa

  Oceniono 3 razy 3

  Na stulecie należało ogłosić listę 100 piłkarzy. Nie byłoby tylu zawiedzionych i sfrustrowanych, co widać poniżej. ( Ale na kim "eksperci" wieszli by psy?)

 • goetterdaemmerung_2015

  Oceniono 5 razy 3

  Oczywiście zabawa. Ale to jedenastaka 50 lecia PZPN. Drugiego 50-lecia. Takie realia.

  Dla mnie lepiej było zrobić 1-3-4-3. W pomocy Boniek i Deyna niekwestionowani. Ale obok Kasperczaka mógłby się zmieścić np. Brychczy (późny)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX