Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibole Legii zostali wydaleni z Rosji. Policja udaremniła starcie z pseudokibicami Spartaka Moskwa

Rosyjska policja zatrzymała 19 kiboli Legii Warszawa, którzy na terenie obwodu kaliningradzkiego mieli zetrzeć się z pseudokibicami Spartaka Moskwa. Polaków wydalono z terytorium Rosji.

Według informacji tvn24.pl, kibole Legii Warszawa na terenie obwodu kaliningradzkiego pojawili się 9 listopada. Właśnie wtedy miała się odbyć ustawka między nimi i pseudokibicami Sparataka Moskwa.

Sawicki zdecydowanie: Nie ma opcji, by taki zawodnik grał w reprezentacji Polski

Bójka na gołe pięści, w której udział miało wziąć kilkadziesiąt osób, miała być rewanżem za starcie z 2016 roku na Łotwie. Wtedy rosyjscy kibole pobili polskich. Pseudokibiców Legii wspierali wówczas ci z Zagłębia Sosnowiec i BKS Stali Bielsko Białą. "Porażka" polskich kiboli doprowadziła wówczas do rozłamu między legionistami, a kibicami Stali.

Tym razem pseudokibice Legii, a konkretnie grupy Teddy Boys 95, z Rosjanami mieli zmierzyć się sami. Starcie miało się odbyć niedaleko drogi prowadzącej do Kaliningradu. Dziennikarze tvn24.pl ustalili, że rosyjscy pseudokibice zapewnili polskich o braku interwencji policji, której przedstawiciele zostali wynagrodzeni za przymknięcie oka na bójkę. Po przyjeździe polskiej grupy na miejscu błyskawicznie znaleźli się jednak funkcjonariusze, teren został otoczony, a kibole zatrzymani.

19 Polaków najpierw przewieziono na komisariat i przesłuchano. Mężczyźni usłyszeli zarzut naruszenia warunków pobytu na terytorium Federacji Rosyjskiej, skutkujący pięcioletnim zakazem wjazdu do Rosji. Po przeprowadzeniu przesłuchań kibole pod eskortą policji zostali odstawieni do przejścia granicznego w Bagrationowsku.

Więcej o:
Komentarze (69)
Kibole Legii zostali wydaleni z Rosji. Policja udaremniła starcie z pseudokibicami Spartaka Moskwa
Zaloguj się
 • pascvale

  Oceniono 14 razy 10

  Wolska milicja nie daje sobie rady z patologią, może więc Rosjanie to zrobią.

 • grazanica

  Oceniono 15 razy 7

  Hehhe. Ale ich ruskie wyjebali. Cała ta Legła to jedno wielkie pośmiewisko. Nawet kibole ich robią w wała.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 10 razy 6

  Czemu wydalono?? A ciężkiego więzienia to nie można by im w prezencie na Mikołajki dać?

 • a.k.traper

  Oceniono 7 razy 5

  25 lat temu byłem w Moskwie na meczu Legii ze Spartakiem, po meczu wraz z Rosjanami popijaliśmy wódeczkę, odprowadzili nas na pociąg.

 • obeznany

  Oceniono 9 razy 5

  Ruscy kibole chodzą na pasku milicji, która wie o nich wszystko i robi z nimi co chce. Żaden ruski kibol nie podskoczy milicjantowi.

 • jml13060

  Oceniono 8 razy 4

  Czemu redakcja takie wiadomości zamieszcza w dziale SPORT? Jak dla mnie to KRONIKA KRYMINALNA. Może zdaniem red. to jakaś nowa dyscyplina: zespołowy boks na gołe pięści w plenerze. Nie znam. W ogóle nie powinniście pisać o takich sprawach bo to tylko nakręca chuliganów do jeszcze większych wybryków. Najlepszą metodą jest ignorowanie w mediach i surowe, bolesne kary. Brawo Rosja. A wiecie, że w Moskwie i St.Petersburgu nie widziałem elewacji budynku pobazgranej "grafiti"? Podobno tamtejsze służby umieją skutecznie zniechęcić, że d.... boli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX