Piast Gliwice rozbity u siebie! Mamy nowego lidera ekstraklasy

Piast Gliwice przegrał u siebie 0:3 ze Śląskiem Wrocław. Mistrzowie Polski po raz drugi z rzędu przegrali 0:3. W poprzedniej kolejce taki sam wynik padł w ich meczu z Lechem Poznań. Śląsk został nowym liderem ekstraklasy.

Dla Śląska Wrocław, wygrana z Piastem, jest piątą z rzędu wygraną. Dzięki temu, zostali właśnie liderami ekstraklasy, wykorzystując wpadkę Pogoni Szczecin, który w pierwszym sobotnim meczu, zremisowała 1:1 z Arką Gdynia.

Mecz w Gliwicach rozkręcił się w drugiej połowie. To w drugich 45 minutach padły wszystkie bramki dla drużyny gości. W 57. minucie rzut karny wykorzystał Robert Pich, w 76. minucie podanie Michała Chrapka wykorzystał Jakub Labojko, a w 86. minucie trzecią bramkę dla Śląska zdobył Przemysław Płacheta.

Wpadka byłego już lidera Ekstraklasy. Pogoń Szczecin straciła punkty z outsiderem ligi

W 17. kolejce PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin nieoczekiwanie zremisowała z Arką Gdynia 1:1, choć przeważała przez większość spotkania.