Cracovia nowym wiceliderem! Zasłużona wygrana gospodarzy

Cracovia pokonała Zagłębie Lubin 2:0 w meczu 16. kolejki ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu "Pasy" zostały wiceliderem.

Przed tym meczem Cracovia była na 5. miejscu, a Zagłębie na 10. Gospodarze w przypadku zwycięstwa mogli awansować na pozycję wicelidera ekstraklasy.

Ekspert typuje: Legia nie jest faworytem do mistrzostwa Polski!

Pierwsza połowa była bardzo słaba z obu stron. Cracovia nie potrafiła skonstruować groźnej sytuacji, a goście najlepszej okazji nie wykorzystali. W 22 minucie Alan Czerwiński podał ze skrzydła do Damjana Bohara, a ten powinien strzelić gola, a nie trafił nawet w bramkę. Do przerwy 0:0.

Cracovia wiceliderem!

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Atakowali, a w 59. minucie Sergu Hansa trafił głową w słupek. Chwilę później Sasa Balić wybijał piłkę z linii bramkowej. Cracovia w końcu doczekała się trafienia - w 75. minucie David Jablonsky wykorzystał dośrodkowanie i dał "Pasom" prowadzenie. W 90. minucie gospodarze przeprowadzili skuteczną kontrę, którą wykończył Diego. Cracovia została wiceliderem ekstraklasy. Zagłębie pozostaje na 10. miejscu.