Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lech zmienia strukturę właścicielską w klubie. Jacek Rutkowski przekaże część akcji swoim dzieciom

Jacek Rutkowski nie będzie dłużej jedynym właścicielem Lecha Poznań. Wśród posiadaczy jego kapitału akcyjnego znajdą się bowiem także jego dzieci: Piotr Rutkowski (wiceprezes klubu) i Maja Rutkowska - informuje portal poznan.wyborcza.pl.

5 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek - to bilans Lecha Poznań w tym sezonie ekstraklasy. Drużyna Dariusza Żurawia spisuje się bardzo przeciętnie, przez co zajmuje dopiero 9. miejsce w tabeli. Kibice poznańskiego klubu mają więc podstawy do krytyki. I z nich korzystają, ale nie krytykują trenera, a Piotra Rutkowskiego - wiceprezesa klubu. Fani Lecha od dawna chcą, by syn Jacka Rutkowskiego, właściciela klubu, ustąpił ze stanowiska.

Na rezygnację Rutkowskiego się jednak nie zanosi. Co więcej, jak informuje portal poznan.wybocza.pl, Piotr Rutkowski niebawem władzę będzie miał jeszcze większą, bo jego ojciec ma włączyć go do swojego kapitału akcyjnego, mianując go tym samym współwłaścicielem klubu. Część posiadanych przez Rutkowskiego seniora akcji, otrzymać ma również jego córka, Maja Rutkowska, która dotychczas nie miała nic wspólnego z Lechem, ale była związana z firmą Amica

Jacek Rutkowski uważa, że wyżej wspomniane działania podkreślą rodzinny charakter Lecha. - Lech jest klubem rodzinnym i takim pozostanie, pozostanie na lata. To nie jest krótkotrwała przygoda. Chcę, by tak pozostało, stąd decyzja o objęciu akcji przez mojego syna i córkę - mówi biznesmen.

Więcej o:
Komentarze (8)
Lech zmienia strukturę właścicielską w klubie. Jacek Rutkowski przekaże część akcji swoim dzieciom
Zaloguj się
 • 23tryt

  Oceniono 3 razy 3

  no to kolejne 10 lat bez mistrzostwa lub choćby pucharów

 • pablo_spear

  Oceniono 2 razy 2

  @der-rauber
  Wygladalby jak Wisla Krakow! Bez kasy, bez perspektyw!

 • koszernywieprz

  Oceniono 1 raz 1

  Grają chjowo dość więc niech ich ma i do końca świata. To nic nie zmienia.

 • bmc3i

  Oceniono 1 raz 1

  A to Ci rewolucja....

 • ilovetennis

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Jacku, proszę tą "przygodą" podzielić się z kibicami Lecha (nie mylić z pseudo...). Pan nie ma serducha do tego. Myślenie tylko biznesowe o Lechu zabija Klub....przecież ma Pan z czego żyć.

 • der-rauber

  Oceniono 9 razy 1

  Wisi mi kto zarządza w Lechu.
  Krytykom zalecam odkupienie Kolejorza i wprowadzenie swoich rządów. Kibole, do dzieła, odkupujcie Klub i się rządźcie dopiero jak będziecie u siebie :)
  Ciekawe jak pod rządami kiboli wyglądałby Kolejorz.

 • Paweł Szymkowiak

  0

  Polskie kluby marnie wypadają w pucharach, więc mi to jest oboj?tne, czy Lech będzie grał w pucharach czy nie. Jedynie bym się pozbył tych marnych obcokrajowców blokujących miejsce naszym młodym zawodnikom. Młodzież w Lechu nie zawodzi. Zawodzą sprowadzeni latem obcokrajowcy, a także Tiba, Amaral, Kostewić i czasami Jevtić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX