Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków zostanie w lidze, bo rywal nie dostanie licencji? Boniek odpowiada

"Ostatnio na spotkaniu w Krakowie mówiłem, że Wisła nie spadnie z ligi bo to się nikomu nie opłaca. W razie potrzeby ktoś wyżej w tabeli nie dostanie licencji" - napisał na Twitterze Szymon Jadczak, autor książki "Wisła w ogniu". Na tak postanowią tezę szybko zareagował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

"Dziennik Zachodni" opublikował właśnie list prezesa PZPN, w którym Boniek ma pretensje do prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, że pomimo obietnic wybudowania nowego stadionu na przyszły sezon, wciąż nie podjęto żadnej wiążącej decyzji w tej sprawie.

Wisła płynie do 1. ligi. "Spadek grozi bankructwem"

"Niestety w ciągu tych kilku miesięcy nie zauważyliśmy jakiegokolwiek postępu w nadrabianiu zaległości licencyjnych. Mimo zakończonego przetargu, klub i całe środowisko piłkarskie czeka na decyzję Pana Prezydenta, zatwierdzającą budowę bądź przebudowę stadionu Rakowa" - napisał Boniek.

W publicznej debacie na temat problemów licencyjnych Rakowa pojawił też wątek... Wisły Kraków. Wisły, która jest w poważnym kryzysie, i to nie tylko organizacyjnym. Podopieczni Macieja Stolarczyka zanotowali serię siedmiu ligowych porażek z rzędu i znajdują się obecnie na ostatnim miejscu w tabeli. 

"Ostatnio na spotkaniu w Krakowie mówiłem że Wisła nie spadnie z ligi bo to się nikomu nie opłaca. W razie potrzeby ktoś wyżej w tabeli nie dostanie licencji. No i proszę" - napisał na Twitterze Szymon Jadczak. W ten sposób dziennikarz "TVN24" i autor książki "Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków" odniósł się do treści wspomnianego listu autorstwa prezesa PZPN. 

Wisła Kraków pozostanie w lidze kosztem Rakowa Częstochowa? Jest odpowiedź Zbigniewa Bońka

Na reakcję prezesa PZPN nie trzeba było długo czekać. "Cenię Pana wysiłek w zwalczaniu przestępczości. Natomiast co ma Raków do Wisły? Regulamin rozgrywek Pan zna?" - odpowiedział Jadczakowi Boniek. 

Przypomnijmy, że Raków - plasujący się obecnie na 11. miejscu w tabeli - rozgrywa "domowe" spotkania na stadionie GKS-u Bełchatów. Obiekt w Częstochowie nie spełnia bowiem wymagań zawartych "Podręczniku licencyjnym dla klubów ekstraklasy", czyli regulaminie sporządzonym przez PZPN. Co więcej, w mieście nie ma ani jednego boiska z podgrzewaną murawą. Mimo tych zastrzeżeń Raków otrzymał kilka miesięcy temu warunkową licencję na grze w ekstraklasie. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Komentarze (17)
Wisła Kraków zostanie w lidze, bo rywal nie dostanie licencji? Boniek odpowiada
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 10 razy 8

  Jadczak napisał prawdę jeśli chodzi o "podstołowe" ratowanie Wisły. Przez wiele lat na podobnych zasadach, licencyjnie przymykano oko na organizacyjno - finansową patologię mającą miejsce w Chorzowie. Jakby się sami nie wyłożyli, to do dzisiaj PZPN dawałby im licencje "warunkowe".

 • mk30553

  Oceniono 6 razy 6

  no i co z tym regulaminem panie redaktorze?

 • janusz_z_rabki

  Oceniono 13 razy 5

  Boniek wkleił też wyciąg z regulaminu, zgodnie z którym z lig spadają 2 drużyny, a nie 3. Potem tweeta skasował. Jaki prezes, taka piłka.

 • ks-t

  Oceniono 6 razy 4

  GRa w zielone. Papierki i stoliki.

 • esbek3

  Oceniono 5 razy 3

  Te licencje to możliwość korupcji. Nie powinno być żadnych licencji a zasady słabszy spada wchodzi najmocniejszy z niższej ligi. Nie masz stadionu odpowiadającego warunkom - grasz wszystkie mecze na stadionach gości. I żadnego kupowanie drużyn i przenoszenia ich w inne miejsce. A powinno się zacząć od likwidacji tej idiotycznej nazwy -ekstraklasa. W Polsce najwyższą ligą powinna być II liga, bo taki poziom europejski prezentujemy.

 • pawko13

  Oceniono 5 razy 3

  W takim przypadku miejsce Rakowa powinna zająć 3 drużyna poprzedniego sezonu w 1 lidze czyli Stal Mielec. Skoro Raków dostał licencję niesłusznie, to oni teraz powinni sądzić się z PZPN-em o odszkodowanie. W końcu to oni są pokrzywdzeni i nawet zajmując ostatnie miejsce w ekstraklasie zarobili by pare ładnych milionów za prawa do transmisji...

 • jml13060

  Oceniono 2 razy 2

  Liga wcale nie musi liczyć 16 drużyn. Mogą spaść regulaminowo najsłabsze drużyny z ostatnich miejsc w tabeli końcowej, a dodatkowo te które nie spełniają wymogów licencyjnych a zajęły wyższe, "bezpieczne" miejsca w końcowej tabeli. Załóżmy, że do sezonu 2020/1 zostanie dopuszczonych 15 drużyn bo jedna by wyleciała dodatkowo z powodów licencyjnych. Żaden problem bo wtedy w każdej kolejce jedna drużyna miałaby pauzę. Proste?

 • kwantax

  Oceniono 4 razy 2

  Że Boniek inteligencją nie grzeszy wiadomo od dawna. Ale, że az w takim stopniu? I że prezes związku nie zna regulaminów rozgrywek w dyscyplinie, której prezesuje? Więc rudy geniuszu twitterowy może odpowiesz na pytanie, co stanie się w przypadku gdy Wisła zajmie 14, spadkowe, miejsce, a klub sklasyfikowany wyżej licencji (z jakiegokolwiek powodu) nie dostanie? No co się stanie? Tym klubem może być np. wskazany przez ciebie palcem Raków. I TO MA WISŁA DO RAKOWA, geniuszu.
  Zamiast 3.14eprzyć głupoty na ćwierkaczu poczytałbyś ZiBi jakieś mądre księgi. Np. Regulamin rozgrywek. Tak, wiem, on ma 360 stron, więc ich przeczytanie mogłoby być dla ciebie za trudne, ale w tym przypadku wystarczy zapoznać się z art 8 (str. 34, a właściwie nawet 1/4 strony)

 • 1group

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Boniek przyłączył się do organów ścigania. Wisły nikt i nic nie ruszy? Teraz licytuje sie na licencje,gdyby tego przestrzegano Wisła by licencji nie miała. Bagno, Fryzjer przy nich to mały pikuś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX