Zmiana lidera w ekstraklasie! Niesamowita seria napastnika mistrzów Polski!

Piast Gliwice pokonał Jagiellonię Białystok 3:1 w meczu 15. kolejki ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu mistrzowie Polski zostali nowym liderem naszej ligi!

Piast przed tym meczem był na 4. miejscu w tabeli, a Jagiellonia na 7. Gospodarze mogli wskoczyć na pierwszą pozycję, gdyby pokonali gości z Podlasia. Do prowadzącego Śląska Wrocław tracili tylko dwa punkty.

Piłkarz Piasta przyznaje, że odmówił Barcelonie i Manchesterowi!

Niesamowita seria Felixa

Pierwsza połowa ułożyła się idealnie dla drużyny aktualnych mistrzów Polski. Już w 6. minucie Jorge Felix strzelił gola na 1:0. Sędzia wpierw odgwizdał spalonego, ale skorzystał z wideoweryfikacji i następnie uznał bramkę. To piąty mecz z rzędu Hiszpana z golem na własnym stadionie. Co za seria!

W 25. minucie było już 2:0 dla Piasta. Tym razem sytuację wykorzystał Gerard Badia. Do przerwy gospodarze schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Jagiellonia przez 45 minut nie stworzyła ani jednej groźnej okazji. Grała zbyt wolno, jej akcje nie miały odpowiedniego tempa i defensorzy Piasta nie mieli z nimi żadnych problemów.

Piast nowym liderem!

Druga połowa zaczęła się dużo lepiej dla gości. W 50. minucie Jesus Imaz wykorzystał świetne prostopadłe podanie od Martina Kostala i dał nadzieję drużynie z Podlasia. Piast nie zamierzał jednak czekać, aż Jagiellonia wyrówna i dlatego znów rzucił się do ataków. Doczekał się kolejnego gola w 76. minucie, gdy znów trafił Felix. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Piast wygrał 3:1 z Jagiellonią i został nowym liderem ekstraklasy. Mistrzów Polski wyprzedzić mogą Cracovia i Legia, które swoje spotkania zagrają w sobotę. Drużyna Ireneusza Mamrota pozostaje zaś na 7. miejscu w tabeli.