Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Są pomysły na usprawnienie VAR! "W Polsce jesteśmy lepsi niż w Anglii czy w Niemczech" [SEKCJA PIŁKARSKA #28]

- W Polsce VAR należy do europejskiego topu - stwierdził Tomasz Zieliński, dziennikarz Eleven Sports. W Sekcji Piłkarskiej padły pomysły na to, jak usprawnić system wideoweryfikacji, który w innych krajach budzi spore kontrowersje. Zobacz fragment programu w poniższym materiale wideo.

Oprócz rozmowy z gośćmi w programie zobaczyliśmy również analityczny program "W polu K" Konrada Fersztera i Piotra Majchrzaka oraz "Dogrywkę" Dominika Wardzichowskiego. Fani, którzy nie obejrzą programu w chwili emisji, będą mogli odtworzyć nagranie w serwisie i na portalu. Poprzednie odcinki programu są dostępne pod tym linkiem.

Więcej o:
Komentarze (3)
Są pomysły na usprawnienie VAR! "W Polsce jesteśmy lepsi niż w Anglii czy w Niemczech" [SEKCJA PIŁKARSKA #28]
Zaloguj się
  • 1234pablo

    Oceniono 2 razy 2

    VAR zaczyna mieć więcej wad niż zalet. Kiedyś sędziowie nie zauważali dupereli, ale czasem umknęły im jednak istotne wydarzenia. Obecnie sędziowie analizują każdą drobnostkę dyktując karne (czyli zwykle dając w prezencie bramki) za jakieś absurdalne dotknięcia. Podobnie jest z cofaniem akcji do jakiegoś niezauważonego mniej lub bardzie wyimaginowanego faul. Nagle okazuje się, że bramki nie ma, ba cała akcja jest niebyła, bo ktoś pół minuty wcześniej potrącił przeciwnika. Czyli nastąpiło wydarzenie których na boisku jest mnóstwo, tylko nikt się nimi nie interesuje, chyba, że da się cofnąć zdobycie gola. Kwestia zagrań piłki ręką to już bardziej problem coraz idiotyczniejszej interpretacji niż samego VAR-u, który jest tutaj tylko źle użytkowanym narzędziem. Ta naprawdę to zagranie ręką jest samo sobie definicją, czyli nie ma zagrania (ok, niech będzie, że dotyczy to też zamiaru ewentualnego) to nie ma przewinienia.

  • szczerydobolu

    Oceniono 1 raz 1

    i co z tego skoro oglądając ekstraklasę nie jest sie pewnym czy to amatorska liga umysłowo chorych czy najwyzszy poziom rozgrywek piłki nożnej w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX