Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lech Poznań jak Bayern Monachium? Klub będzie korzystał z podobnej technologii

Lech Poznań podpisał umowę z austriacką firmą skills.lab, która dostarczy do akademii we Wronkach nowoczesny symulator, dający nowe możliwości szkolenia. Z podobnego symulatora korzystać będzie również m.in. Bayern Monachium.

Symulator, jaki zostanie zbudowany w akademii Lecha Poznań, to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w piłce nożnej. "To najbardziej innowacyjny na świecie system treningowy dla profesjonalnych i amatorskich piłkarzy. Przełomowa technologia zapewnia nieograniczoną liczbę rozwiązań treningowych, umożliwiających wymierny i ukierunkowany postęp treningu na każdym poziomie wydajności" - czytamy na stronie internetowej austriackiej firmy, z którą umowę podpisały władze Lecha Poznań.

Lech Poznań jak Bayern Monachium? Klub będzie korzystał z podobnej technologii

Co ciekawe, w tej chwili symulator skills.lab obecny jest jedynie w Ingolstadt. Kolejne trzy powstaną w Monachium (korzystać będzie z niego Bayern), San Francisco i właśnie we Wronkach, gdzie używać będzie go Lech Poznań. - Cieszymy się z tego, że możemy wykonać kolejny krok pozwalający na rozwój klubowej akademii. Jest ona przez nas traktowana priorytetowo i chcemy, żeby te fundamenty na których opiera się "Kolejorz", były jeszcze bardziej stabilne. To pierwszy, ale nie ostatni etap inwestycji we Wronkach, gdzie docelowo ma powstać centrum badawczo-rozwojowe - powiedział prezes poznańskiego klubu, Karol Klimczak, cytowany przez oficjalną stronę internetową Lecha.

Współpracę z Lechem skomentował także doktor Johannes Taendl, menedżer skills.lab. - Lech Poznań to tradycja i marka na arenie międzynarodowej. Dostrzegamy, że stanowi świetne miejsce dla wychowania młodych, utalentowanych zawodników. Dzięki koncentracji na rozwoju gracza opartej na analizie danych treningowych i zainwestowaniu w projekt skills.lab nie mamy wątpliwości, że jego akademia ponownie podniesie poprzeczkę szkolenia w swoim kraju. Skills.lab Arena, czyli najbardziej zaawansowany system treningowy stanowi idealne narzędzie do regularnej oceny oraz rozwoju wszystkich klubowych drużyn. Nie możemy się doczekać początku współpracy z Lechem - przyznał.

Więcej o:
Komentarze (6)
Lech Poznań jak Bayern Monachium? Klub będzie korzystał z podobnej technologii
Zaloguj się
 • seczytam

  Oceniono 3 razy 3

  Symulator jak w Bayernie, a zarządzanie pierwszą drużyną jak w Tajfunie Psia Wólka...

 • freon

  Oceniono 2 razy 2

  W samochodzie dostawczym Nysa wprowadzono rozwiązania zastosowane w Mercedesie.

 • mr.fish

  Oceniono 1 raz 1

  A..., żeby nie było że nie jestem krytyczny wobec Lecha... gdzieś widziałem w punkt ..."autokar jak Barcelona, symulator jak Bayern, a wyniki, jak...'szkoda gadać ........

 • mr.fish

  Oceniono 3 razy 1

  Oj, pomyłka za 5 lat zapewne się okaże po tym jak już legla kupi używany, że to ona była pierwsza nie tylko w Polsce, ale i na świecie, Kubiak będzie wtedy pisał maturę, może coś osiągnie i nauczy Sosnowskiego pisać poprawnie "zdobywcom"...

 • skiba17

  0

  Fajnie, ktoś, kto wymyślił ten tytuł boi się podpisać własnym nazwiskiem. Nawet się nie dziwię.

 • patatajson

  0

  "Symulator, jaki zostanie zbudowany..." - to w zasadzie zamyka temat dyskusji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX