Sensacja w Pucharze Polski! Pogoń Szczecin odpadła z pierwszoligowcem!

Pogoń Szczecin niespodziewanie odpadła w 1/16 Pucharu Polski. Lepsza od "Portowców" okazała się pierwszoligowa Stal Mielec, która wygrała 2:0.

Pogoń pojechała do Mielca w roli faworyta. Niedawno była liderem ekstraklasy, po 13. kolejkach jest na 3. miejscu i ma tylko punkt straty do prowadzącej Wisły Płock. Stal z kolei jest na 5. pozycji po 15 kolejkach pierwszoligowych rozgrywek.

Trener Pogoni Szczecin o tym, co zaskoczyło go w naszym kraju:

Niespodziewanie to gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie. Gola strzelił dla nich były legionista, Adrian Paluchowski. W 49. minucie było już 2:0, gdy trafił Mateusz Mak. Goście nie zdołali odpowiedzieć i odpadli z Pucharu Polski.

To tym bardziej niespodziewane, że w drużynie Pogoni zagrało wielu zawodników z podstawowego składu, m.in. Igor Łasicki, Sebastian Kowalczyk, Adam Buksa, Benedikt Zech i Tomas Podstawski. O 20:30 w Łodzi Widzew zmierzy się z Legią Warszawa w ramach 1/16 Pucharu Polski. Relacja z tego spotkania na Sport.pl.