Lech Poznań przegrał na własnym boisku! Rywale byli dużo lepsi

Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 1:2 w meczu 13. kolejki ekstraklasy. Ozdobą spotkania była bramka Christiana Gytkjaera strzelona "angielką".

Oba zespoły w poprzedniej kolejce przegrały. Lech w Warszawie z Legią 1:2, a Zagłębie u siebie z Pogonią Szczecin 0:1. Gospodarze w pierwszej połowie zostali zdominowani przez gości. "Miedziowi" dłużej utrzymywali się przy piłce, mieli znacznie więcej strzałów i stałych fragmentów gry. Jeden z rzutów rożnych zakończył się bramką dla gości.

Arkadiusz Milik przełamał się! Zobacz jego pierwsze trafienie w tym sezonie:

Kuriozalny gol dla Zagłębia

Z rogu dośrodkował Filip Starzyński, w piłkę nie trafił następnie Patryk Szysz. Ta trafiła do Jakuba Tosika, a on wykorzystał dobrą sytuację i gapiostwo obrony Lecha. 1:0 dla Zagłębia po 1. połowie to wynik w pełni zasłużony. Gospodarze w 45. minucie stworzyli sobie najlepszą sytuację. Joao Amaral dostał dobre podanie od Christiana Gytkjaera, ale uderzył obok bramki.

Lech strzelił pięknego gola, ale i tak przegrał

W drugiej połowie Zagłębie kontynuowało dobrą grę. Gospodarze głównie biegali za piłką, a goście szukali okazji do podwyższenia prowadzenia. W 68. minucie Starzyński posłał prostopadłe podanie do Damjana Bohara, a ten nie zmarnował okazji. W 90. minucie Gytkjaer wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i "angielką" pokonał bramkarza gości. To była piękna bramka, ale nie dała gospodarzom punktów. Lech przegrał z Zagłębiem i jest na 8. miejscu w tabeli. Zespół z Lubina awansował na 9. pozycję.