Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Komisja Ligi podjęła decyzję ws. piłkarza Lechii Gdańsk. Surowa kara za naruszenie nietykalności sędziego!

Żarko Udovicić został zawieszony przez Komisję Ligi na 2 miesiące. To efekt jego zachowania podczas niedzielnych derbów Trójmiasta, gdy naruszył nietykalność sędziego technicznego w doliczonym czasie gry.

W setnej minucie derbów Trójmiasta Arka Gdynia zdołała doprowadzić do wyrównania. W tym samym czasie poza boiskiem znajdował się Żarko Udovicić, który chwilę wcześniej doznał kontuzji i potrzebował pomocy medycznej, co wiązało się z koniecznością przez niego opuszczenia murawy. Sędzia techniczny nie zezwalał mu na powrót. Piłkarz Lechii Gdańsk odepchnął arbitra, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Jego sprawą zajęła się w środę Komisja Ligi, która okazał się być dla Serba bezlitosna. Zawodnik Lechii Gdańsk został zawieszony na 2 miesiące we wszystkich krajowych rozgrywkach, musi zapłacić 20 tysięcy złotych grzywny i przeprosić sędziego Wojciecha Mycia, w terminie do 30 października.

- Udovicić wracając na boisko po kontuzji odepchnął sędziego technicznego uderzając otwarta ręką w jego prawy bark. Zachowanie zawodnika, zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną, zostało prawidłowo zaklasyfikowane przez sędziego jako gwałtowne i agresywne. Nie może być tolerancji dla tego typu zachowań. Przypomnieć należy, że sędzia piłkarski w trakcie zawodów korzysta ze szczelnej ochrony, zaś jakiekolwiek przejawy agresji wobec jego osoby muszą być piętnowane poprzez nakładanie indywidualnych kar dyscyplinarnych. Mają one oddziaływać zarówno na obwinionego jak i na całe środowisko piłkarskie - powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki, w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej komisji.

Więcej o:
Komentarze (16)
Komisja Ligi podjęła decyzję ws. piłkarza Lechii Gdańsk. Surowa kara za naruszenie nietykalności sędziego!
Zaloguj się
 • kwantax

  Oceniono 3 razy 3

  Surowa? Co ty "kg" bierzesz?

  Surowo to ukarano kopacza Cracovii oreaz Wisły Płock, mimo, że było to ich pierwsze wykroczenie.

  A tu recydywista, ale z kurskiej Lechii

 • cwdj

  Oceniono 7 razy 3

  Główny Kwiatkowski z Myciem trzymali go zbyt długo poza boiskiem, bo Arka atakowała 10 na 11 Lechię, aż w końcu strzeliła bramkę. Udovicic gotował się za linią, bo nie mógł pomóc zespołowi, ale czujny trener kulturystów Myć nie pozwalał mu wejść. Ciekawe, co byście pisali, gdyby tak w Warszawie trzymali jakiegoś Legionistę zbyt długo poza boiskiem

 • moppy

  Oceniono 3 razy 1

  Bałkańska hołota.

 • nieotake

  Oceniono 3 razy 1

  Wg taryfikatora Ekstraklapy za jepnięcie w lewy bark jest tylko miesiąc wakacji, ale za to 4 dychy grzywny.
  Serbijczyk przysknerzył i wybrał dłuższe ferie.

 • marek804

  0

  Cytuję: "Przypomnieć należy, że sędzia piłkarski w trakcie zawodów korzysta ze szczelnej ochrony" - czy sędzia miał na sobie zbroję rycerską?

 • muminos1

  0

  to wina PO PSL

 • zawszezbyszek2

  Oceniono 1 raz -1

  to wina Tuska

 • wozdo

  Oceniono 4 razy -2

  krety chcieli przebić Stefańskiego w uwaleniu Lechii i dobili do jego poziomu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX