Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków zmniejszyła dług wobec miasta o blisko połowę. Wciąż ma jednak milionowe zaległości

1.683.142,01 zł - taką kwotę na konto Zarządu Dróg Miasta Krakowa przelała Ekstraklasa SA. To kwota, jaka przysługiwała Wiśle Kraków z praw do transmisji telewizyjnych i jednocześnie wysokość raty (wraz z odsetkami) za wynajem stadionu przez "Białą Gwiazdę".

Czas na spłatę tej części długu Wisła Kraków miała do 31 października, a przelew został wykonany 17 października. Informację o nim, na kwotę 1.683.142,01 zł, podał Zarząd Dróg Miasta Krakowa, czyli jednostka, która w momencie powstawania długu zarządzała stadionem, na którym swoje mecze rozgrywa zespół Macieja Stolarczyka.

Niezwykłe historie. Zobacz, jak okradano Wisłę Kraków [SEKCJA PIŁKARSKA]

Dzięki temu przelewowi dług Wisły wobec ZDMK zmalał o połowę. Kolejna wpłata, w takiej samej kwocie, nastąpić ma nie później niż do 31 października 2020 roku. Jest ona jednak obarczona ryzykiem, gdyż by do niej doszło, klub w przyszłym sezonie musi również grać w ekstraklasie, co przy obecnej sytuacji kadrowej, sportowej i finansowej Wisły wcale nie jest takie pewne.

"Wisła wnioskowała do prezydenta Krakowa, by tegoroczną transzę z Ekstraklasy do ZDMK rozłożyć na raty, albo zamienić na reklamę miasta na strojach piłkarzy "Białej Gwiazdy". Była też propozycja wykupienia przez miasto obligacji w celu przesunięcia spłaty długu. Władze Wisły podkreślały, że pozostawienie w kasie klubu prawie 1,7 mln zł bardzo by pomogło w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej. Prezydent Krakowa nie zdecydował się na żadną z proponowanych form rozliczenia długu wskazując na wątpliwości prawne, a w przypadku oferty promocyjnej, zaznaczył, że miasto skupia się głównie na dofinansowaniu sportu masowego, młodzieżowego, organizacji imprez sportowych i budowie nowych obiektów" - czytamy w "Gazecie Krakowskiej".

Wisła wciąż ma milionowe długi

Nie jest to jednak jedyny dług Wisły Kraków. Obecnemu zarządcy stadionu - Zakładowi Infrastruktury Sportowej - klub dłużny jest milion 420 tysięcy zł plus odsetki. Ta kwota, za sprawą ugody sądowej, spłacana jest w miesięcznych ratach.

Więcej o:
Komentarze (15)
Wisła Kraków zmniejszyła dług wobec miasta o blisko połowę. Wciąż ma jednak milionowe zaległości
Zaloguj się
 • joankb

  Oceniono 11 razy 7

  Popieram miasto. Żadnych ulg, żadnych niepotrzebnych reklam. Rozsądne raty - do rozważenia.

 • gunston

  Oceniono 2 razy 2

  Tak to jest z długami - łatwiej jest je zaciągnąć niż potem spłacać. Najgorsze jest to, że spłacają je nie ci którzy je narobili.

 • kamila3345

  Oceniono 3 razy 1

  Już tego grosza mogli darować

 • ted49

  0

  To jest topienie zasłużonego klubu. Nic wspólnego z gospodarnością. Jak Wisła upadnie, stadion można rozebrać. Za kolejne dziesiątki milionów naszych pieniędzy.

 • claudiusz

  Oceniono 8 razy 0

  nikt przy zdrowych zmyslaw nie wylozy kasy na Wisle....to jest zdemoralizowany klub i jego pseudokibice na zawsze..

 • claudiusz

  Oceniono 8 razy 0

  tak sie to konczy gdy gangsterzy i oszusci dojda do wladzy!....Wisle nalezy rozwiazac na dobre.....bylo...minelo...

 • coolheaded

  Oceniono 10 razy -2

  Wisłaki, dalej czekacie na przelew od Wanny ? :))))

 • lotus2008

  Oceniono 12 razy -2

  "Pselew jus plynie" :D

 • muminos1

  Oceniono 6 razy -2

  niech i mi tez cos przeleją

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX