Piast Gliwice po dramatycznym meczu pokonał Wisłę Kraków! Nie obyło się bez kontrowersji

Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 2:1 po dwóch golach Piotra Parzyszka. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak z boiska został wyrzucony David Niepsuj, autor gola kontaktowego.

Spotkanie było rozgrywane w Krakowie, ale faworytem byli goście. Piast przystępował do piątkowego meczu jako siódma drużyna ekstraklasy, a Wisła była dopiero 13. W dodatku w drużynie Białej Gwiazdy znowu jest plaga kontuzji, z powodu urazów nie wystąpili m.in: Jakub Błaszczykowski, Vullnet Basha czy Rafał Janicki.

Szymon Jadczak: Grupka kibiców Wisły Kraków nadal mnie szokuje. To policyjni donosiciele [SEKCJA PIŁKARSKA]

Piast mógł objąć prowadzenie już w 16. minucie, kiedy efektownym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mikkel Kirkeskov, ale piłka pofrunęła tuż nad poprzeczką. Dziesięć minut później Duńczyk dośrodkował z rzutu rożnego, a Piotr Parzyszek głową pokonał Buchalika. Bramkarz Wisły był wściekły na obrońców, którzy zachowali się bardzo biernie w tej sytuacji. Pod koniec pierwszej połowy Rafał Boguski został nadepnięty w polu karnym przez Urosa Koruna, ale arbiter nie podyktował rzutu karnego.

Chwilę po zmianie stron Tom Hateley pięknie dośrodkował z rzutu wolnego, a Parzyszek znowu głową pokonał Buchalika. Było to jego piąte trafienie w tym sezonie. W 57. minucie David Niepsuj popisał się ładnym przyjęciem kierunkowym, a następnie strzelił zza pola karnego i piłka wylądowała w siatce. Piłkarz Wisły w 75. minucie chciał wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się nabrać i ukarał go żółtą kartką. Niepsuj dostał już wcześniej kartkę i musiał opuścić boisko.

Gorąco było też w doliczonym czasie gry: bramkarz Wisły Michał Buchalik ruszył w pole karne Piasta przy okazji rzutu rożnego, ale piłki nie sięgnął, a rywal ruszył z kontrą. Jorge Felix trafił do pustej bramki, ale w momencie strzału był na spalonym.

Ostatecznie Piast wygrał 2:1 i awansował na wicelidera ligi. Do Pogoni Szczecin, która jest liderem, traci trzy punkty. Wisła pozostała na 13. lokacie.