Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szymon Jadczak ujawnia, ile pieniędzy straciła Wisła Kraków przez gangsterów! "Mnie już nic w tej sprawie nie szokuje"

W krakowskiej "Gazecie Wyborczej" w związku z premierą książki "Wisła w ogniu", pojawił się wywiad z jej autorem - Szymonem Jadczakiem. Dziennikarz Superwizjera ujawnił kwotę, jaką klub stracił przez działalność kibiców - Około 10 milionów złotych - podał.

Dziennikarz Superwizjera, autor reportażu o działalności przestępczej kibiców Wisły i książki „Wisła w ogniu”, podkreśla, że krakowski klub był okradany od lat. Z biegiem czasu – na coraz większą skalę. – Najstarszy przykład, o którym piszę w książce, dotyczy meczu Wisły z Parmą z 1998 roku, kiedy do bandytów trafiła duża liczba biletów. Potem Wisła systematycznie traciła pieniądze, ale wynikało to z tego, że klub był koszmarnie zarządzany. Gdyby ktoś chciał stworzyć podręcznik pt. „Jak nie zarządzać klubem piłkarskim”, to Wisła nadawałaby się na idealny przykład – mówi w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”. - Z około 200 mln zł, które Bogusław Cupiał wpompował w klub, znaczna część została zmarnowana. To, że za czasów sharksów pieniądze przelewano na konta bandytów lub ich żon, było zwieńczeniem tego, co działo się przy Reymonta przez lata – dodaje. 

Szymon Jadczak opowiada jak donoszą na siebie kibice Wisły:

Wisła Kraków straciła przez sharksów 10 milionów złotych

Trudno dokładnie ustalić, ile straciła Wisła przez działanie kibiców. Jeśli skupić się tylko na działalności sharksów kwota ta – według Jadczaka – sięga 10 milionów złotych. – Dotychczas prokuratura wyliczyła, że w sumie, razem z pieniędzmi, które Wisła straciła w związku z odejściem piłkarzy z powodu zaległości w wypłatach kontraktów około 10 mln zł – mówi dla „Gazety Wyborczej”. Ta oszałamiająca kwota nie robi już na nim wielkiego wrażenia. – Bo mnie nic już w tej sprawie nie szokuje – przyznaje. 

Premiera książki „Wisła w ogniu” odbyła się w środę.

Więcej o:
Komentarze (25)
Szymon Jadczak ujawnia, ile pieniędzy straciła Wisła Kraków przez gangsterów! "Mnie już nic w tej sprawie nie szokuje"
Zaloguj się
 • gre-gol

  Oceniono 13 razy 13

  Zostaje jeszcze problem rozliczeń z tymi, którzy gangsterów osłaniali swoim autorytetem osób "wielce zasłużonych dla Klubu" - jak Tadeusz Czerwiński oraz czcigodny nestor Ludwik Miętta-Mikołajewicz ... Czy rzeczywiście CZCI GODNY ????

 • gunston

  Oceniono 11 razy 9

  Wisła miała szansę wyjść na prostą za czasów Bednarza ale Cupiał w tej konfrontacji w końcu się poddał. To też przykład jak łatwo można młodymi ludźmi manipulować - spora część kibiców poparła Miska nie mając zupełnie świadomości o co w tej batalii chodzi. A teraz robią duże oczy ze zdziwienia i płaczą...

 • kamuimac

  Oceniono 14 razy 6

  za to teraz jak kasę z Wisły wyciągają Gibała z Gowinem to jest juz cacy - po katolicku i prawacku :) alleluja i do przodu co ?

 • czarnyminio

  Oceniono 5 razy 5

  Ten Kraków to jak polski Neapol lub inna Sycylia. Ośmiornica jak Smok Wawelski a tu przez lata nikt nic nie wie, nikt nic nie słyszał. Jak o kamienicy Banasia.

 • gre-gol

  Oceniono 7 razy 5

  @stach_79
  A jednak JEST problem, wielki i to niejeden.
  Problem odzyskania tych pieniędzy.
  Problem rekompensaty dla tych, którzy stracili.
  Problem naprawy zszarganego wizerunku zasłużonego klubu, jednego z najstarszych w Polsce - a to już nieusuwalna skaza na honorze.

 • michur51

  Oceniono 10 razy 4

  nie może być gangsterka działała jawnie pod czujnym okiem ministra ZERO? no to chyba dymisja honorowa ja p. ćwiąkalskiego?

 • staq

  Oceniono 3 razy 3

  @Jarek Jarmi
  Odebrac Miśkowi, Sarapacie, i wielu wielu innym...
  A także tym, co po cichu i w cieniu starali sie, zeby nie robic NIC w tych sprawach.
  Gdzie byla prokuratura? Gdzie policja?
  Kiedy ktos sie przyjrzy ich dziwnej bezwladnosci???
  ...
  Gdyby nie NIEZALEZNA (na szczęście!) elewizja to nic by nie zrobili,
  jak wcześniej.

 • 1111pln

  Oceniono 1 raz 1

  Maczeta Karków...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX