Legia Warszawa znokautowana! Mistrz Polski wygrał i przeskoczył ją w tabeli

Bez goli w pierwszej połowie, dwa gole w drugiej. Oba dla Piasta Gliwice, który w niedzielę pokonał Legię Warszawa 2:0 i przeskoczył ją w tabeli.

- Trudno powiedzieć, kto jest faworytem tego meczu - mówił Waldemar Fornalik przed meczem. I faktycznie. Po pierwszej połowie też było trudno go wskazać. Niby Legia miała przewagę, oddała więcej strzałów (dziewięć, Piast pięć), ale nie były to na tyle dobre uderzenia. Albo inaczej: celne, by prowadzić w tym meczu. Najbliżej strzelenia gola był Arvydas Novikovas. Litwin zresztą próbował najczęściej i równie często, co próbował (nie licząc próby z 23. minuty, kiedy uderzył celnie, ale Frantisek Plach odbił piłkę), nie trafiał w bramkę.

A Piast przebudził się po przerwie

Zaraz po przerwie przewaga Legii już nie była widoczna. Lepiej zaczął grać Piast. W 52. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Jorge Felix, ale Radosław Majecki złapał piłkę po jego strzale. W 58. już nie złapał. Nie poradził sobie ze uderzeniem Piotra Parzyszka, który wyprowadził Piasta na prowadzenie. Dziesięć minut później Piast prowadził już 2:0. Bramkę zdobył Jorge Felix, który najpierw trafił w Mateusza Wieteskę, ale po chwili ładną podcinką pokonał Majeckiego.

"Vuković już ma bardzo mały margines błędu"

Aleksandar Vuković próbował zareagować. W 70. minucie wpuścił na boisko Jarosława Niezgodę i Pawła Wszołka (za Jose Kante i Novikovasa). Ale o ile Wszołek zaliczył nawet niezły powrót do ekstraklasy po latach, o tyle Niezgoda pokazał się raz - dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy Plach wybił piłkę z linii bramkowej po jego strzale głową.

Legia Warszawa spadła w tabeli

Legia po niedzielnej porażce spadła w tabeli na dziewiąte miejsce. Ale i tak do liderującej Pogoni, która w tej kolejce też przegrała swój mecz (1:2 z Rakowem), traci tylko cztery punkty. A siódmy Piast - trzy. Ekstraklasę czeka teraz przerwa na mecze reprezentacji. Po niej Legię czeka starcie Lechem (19 października w Warszawie), a Piast zagra z Wisłą w Krakowie (18 października).