Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek krytykuje spotkanie władz ekstraklasy! Wiemy dlaczego

W czwartek odbyło się jedno z najważniejszych spotkań na szczycie ekstraklasy w tym sezonie. Po kilku głosowaniach do Rady Nadzorczej wybrano osoby, które w najbliższych miesiącach będą podejmować najważniejsze decyzje związane z ligą. -Jeden wielki smutek- skomentował spotkanie wspólników ESA Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Wiemy na co się denerwował.

Czwartek był ważnym dniem dla Ekstraklasy S.A. Spółka pochwaliła się, że wypracowała w minionym sezonie rekordowe przychody na poziomie 197,3 mln zł. Akcjonariusze spółki zarządzającej rozgrywkami (przedstawiciele 16 klubów oraz PZPN ) podczas walnego zgromadzenia mieli powołać także nową radę nadzorczą na roczną kadencję.

Wybór czterech jej członków jest tylko formalnością, bowiem przysługuje on przedstawicielom czterech najlepszych klubów w Polsce w minionym sezonie. W skład rady weszli zatem Grzegorz Jaworski z Piasta Gliwice, Dariusz Mioduski z Legii Warszawa, Adam Mandziara z Lechii Gdańsk oraz Jakub Tabisz z Cracovii.

Problem zaczął się później podczas głosowania dwóch miejsc dla przedstawicieli pozostałych klubów. To prawdopodobnie do tego momentu odniósł się na Twitterze prezes PZPN.

Zbigniew Boniek krytykuje spotkanie władz ekstraklasy! Kontrowersyjny wpis prezesa PZPN

Dzień po spotkaniu wspólników ESA Boniek dość krytycznie wypowiedział się na temat tego co działo się w czwartek. Zamieścił na Twitterze taki oto wpis. - Wczorajsze [czwartkowe] spotkanie wspólników ESA to jeden wielki smutek. Zero dyskusji o piłce... zero. Jedyne, co kręci środowisko, to kto kogo wykiwa... Smutna prawda. Tak piłka klubowa do przodu nie pójdzie - przyznał Boniek.

- Przypomnę tylko, że głównym celem czwartkowego spotkania było zatwierdzenie sprawozdania z działalności spółki i wybór nowej Rady Nadzorczej, więc tym się zajmowaliśmy - mówi nam jeden z działaczy obecnych na zjeździe.  
Według naszych informacji prezes Boniek był szczególnie poirytowany, kiedy doszło do wyboru dwóch ostatnich jej członków. Jednym z nich został Cezary Kulesza z Jagiellonii, ale problem pojawił się, by wybrać drugiego. Między Karolem Klimczakiem z Lecha, a Jarosławem Mroczkiem z Pogoni był remis. Rozstrzygnięć nie przynosiły też kolejne głosowania. Zaproponowano nawet, by ostatnią osobę do Rady wybrać w innym terminie, ale pomysł upadł. W końcu po kolejnych rozmowach i głosowaniu udało się wybrać Mroczka.  
Wybór członków do Rady Nadzorczej jest bardzo ważny również dla mniejszych klubów. To one chcąc ostatnio, by ich interesy były godnie reprezentowane postulowały, by w radzie znalazło się... szesnastu członków, czyli wszyscy przedstawiciele klubów. Ekstraklasa SA niemal co roku pozyskuje dla klubów więcej pieniędzy, a ci mniejsi chcą walczyć, by z całego tortu dostawali większą, jeśli nie taką samą część co najlepsze kluby.  
W przyszłym sezonie wpływy Ekstraklasy dzięki nowym kontraktom telewizyjnym będą jeszcze wyższe. Do rozdysponowania będzie około 225 mln złotych. 

Więcej o:
Komentarze (36)
Zbigniew Boniek krytykuje spotkanie władz ekstraklasy! Kontrowersyjny wpis prezesa PZPN
Zaloguj się
 • big_al

  Oceniono 11 razy 11

  A Lewemu radził żeby do mediów nie chodził. Gwiazda Twittera...

 • pedro.666

  Oceniono 7 razy 5

  "Jedyne, co kręci środowisko, to kto kogo wykiwa... Smutna prawda."
  Rudy, na razie to Ty wykiwałeś nas wszystkich podkładając nam Jerzego Brzęczka

 • gunston

  Oceniono 9 razy 5

  Boniek, dalej już na populizmie nie da się dalej jechać. Czas na jakieś działania a nie tylko "złote myśli" na Twitterze. Sam jesteś członkiem Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. i nic nie stoi na przeszkodzie aby rozpocząć dyskusję o piłce. To jest oczywiście gdy ma się w temacie coś do powiedzenia.
  Przestańcie się wzajemnie kiwać i weźcie się do roboty. Aktualnie Ekstraklasa S.A. to pośmiewisko Europy.

 • byann

  Oceniono 6 razy 4

  PZPN i Ekstraklasa to ten sam poziom.

 • firebirderek

  Oceniono 6 razy 4

  Takie czasy,że najpiekniejszą piłkę grają zespoły z Belgii,Austrii i Holandii.Nawet Slavia Praga(z 12ma chyba czechami w osiemnastce meczowej dała radę).Tylko Polska się cofa.Kiedyś Lesnodarski mówił ,że legia dogoniła Ajax.Teraz Mioduski chce gonić europę(i owy Ajax) wprowadzając holenderski system podziału pieniędzy nie mając kompletnie pojęcia o czym mówi(Najlepsze holenderskie zespoły dzielą się WŁASNYMI!!!!! pieniędzmi z tymi słabszymi).Już widze jak Mioduski dzieli się pieniędzmi z drużynami z 1 ligi jak nie potrafi zapłacić głupich 300tu tys. Euro za transfer.WARSZAWSKA HIPOKRYZJA...

 • ukos

  Oceniono 3 razy 3

  Określenie "polski futbol" to zabawny oksymoron, jeszcze lepszy niż "drewniane żelazo". Futbol to nie jest sport, który dałoby się uprawiać w Polsce na przyzwoitym poziomie.

 • slimslider

  Oceniono 2 razy 2

  "Tak piłka klubowa do przodu nie pójdzie - przyznał Boniek." - za twojej kadencji szanowny prezesie Boniek, mimo najlepszej w historii polskiej kopanej generacji talentów piłkarskich, Polska Reprezentacja osiągnęła absolutne ZERO sukcesów. A przecież miałeś bezpośredni wpływ na jej losy selekcją "równie wspaniałych" talentów trenerskich. Zawiodłeś jednak sromotnie jak zarozumiały amator i nie byłeś nawet zdolny uczyć się na własnych błędach.
  Nie pouczaj więc waćpan, bo ponosisz pełną odpowiedzialność za lata zmarnowanych okazji i rozczarowań polskich kibiców.

 • 1asz

  Oceniono 6 razy 2

  Zbigniew "Raca" Boniek zdziwiony..!!!. Przecież oni biorą przykład z PZPN-u.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 1 raz 1

  "głównym celem czwartkowego spotkania było zatwierdzenie sprawozdania z działalności spółki" a że nasza spółka zajmuje się zarządzaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie zwanym piłką nożną, więc zupełnie nie rozmawialiśmy o piłce nożnej w najwyższej klasie rozgrywkowej.
  Podpisano Janusze Biznesu w Futbolu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX