Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lech Poznań zmierzy się z Wisłą, ale kibice z Krakowa nie mają wstępu. "Bezpieczeństwo mieszkańców stawiamy na pierwszym miejscu "

W 11. kolejce PKO Ekstraklasy Lech zmierzy się z Wisłą Kraków. Kibice "Białej Gwiazdy" najprawdopodobniej nie będą jednak mogli pojawić się na poznańskim stadionie. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Lech Poznań zajmuje ósme miejsce w lidze, a Wisła Kraków jest dopiero 12. I choć oba kluby w ostatnim czasie zawodzą, to bezpośredni mecz "Kolejorza" z "Białą Gwiazdą" wciąż wzbudza wielkie emocje. Niestety często także negatywne. Dlatego spotkanie został zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka. A to oznacza, że niemal na pewno w 11. kolejce sektor gości na stadionie przy ul. Bułgarskiej zostanie zamknięty.

- Z analiz przygotowanych przez policję wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo powtórzenia incydentów z wcześniejszych meczów Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Może to doprowadzić do zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego nie tylko na stadionie, ale i w mieście czy na szlakach komunikacyjnych. Przyjąłem stanowisko policji i uważam, że na pierwszym miejscu zawsze musimy stawiać bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego w tym przypadku wszcząłem postępowanie w sprawie zamknięcia sektora gości – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Mecz Lecha z Wisłą już w sobotę o godz. 17.30.

Więcej o:
Komentarze (13)
Lech Poznań zmierzy się z Wisłą, ale kibice z Krakowa nie mają wstępu. "Bezpieczeństwo mieszkańców stawiamy na pierwszym miejscu "
Zaloguj się
 • muminos1

  Oceniono 5 razy 5

  Każdy pijak to złodziej

 • tom-pek

  Oceniono 6 razy 4

  MORDERCY Z MACZETAMI NIE POWINNI BYĆ NA MECZU ....BRAWO POZNAN

 • kiviqr

  Oceniono 2 razy 2

  Skoro nie moga zapewnic bezpieczenstwa to zamknac stadion.

 • agenciputinawon

  Oceniono 2 razy 2

  Ale, jak to, tow. wojewodo. Przecież kibice to sól polskiej ziemi, prawdziwi katolicy i patrioci, obrońcy Ojczyzny, więc jak mogą stwarzać jakiekolwiek niebezpieczeństwo dla mieszkańców? To chyba jakieś nieporozumienie?

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 7 razy 1

  Istnieje duże prawdopodobieństwo, że każdy kierowca jeździ po pijaki...
  Kolejny wojewoda idiota. Władza się zmienia idioci niekoniecznie...

  Piłka nożna dla Kibiców!!!

 • normalny_pan

  0

  To decyzja stetryczałego dziada z nowogrodzkiej a nie wojewody !!! Tak mu kazał i już. Krótko przed wyborami lepiej nie pokazywać patriotów wyklętych podpalających stadion bo jeszcze suweren pójdzie po rozum do głowy jakie to grupy wspiera miłościwie nam panujący kaczyzm...

 • gunston

  0

  Jak się ta decyzja ma do powszechnej propagandy, że polskie stadiony piłkarskie są bezpieczne? Czy one są tylko wtedy bezpieczne gdy nie przychodzą na nie ludzie?

 • munaciello

  Oceniono 4 razy 0

  Spotkanie bez kibiców drużyny przeciwnej jest meczem podwyższonego ryzyka?
  Wojewoda całkiem opisiał...

 • rupo13

  Oceniono 6 razy 0

  Istnieje duże ryzyko, że Pan wojewoda ma nierówno pod sufitem (jak większość PiSlamistów), a jakoś nikt go nie zamyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX