Cracovia pokonała Wisłę Kraków w derbach i jest wiceliderem ekstraklasy!

Cracovia pokonała Wisłę 1:0 w 198. derbach Krakowa. Zespół Michała Probierza awansował na 2. miejsce w ligowej tabeli.

Była 73. minuta derbów Krakowa, gdy fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Vukan Savićević. Serb, szukając na siłę podania do pilnowanego Vullneta Bashy, zagrał piłkę wprost pod nogi Sergiu Hanki. Rumun oddał natychmiastowy, mocny strzał z dystansu, pokonując Michała Buchalika.

Cracovia wygrała z Wisłą 1:0 w 198. derbach Krakowa, jednak tylko ona będzie ten mecz wspominała dobrze. Spotkanie było brzydkie, nieatrakcyjne dla kibiców, pełno było w nim fauli, nieczystej gry, a mało piłkarskiej jakości i sytuacji bramkowych.

Cracovia lepsza od Wisły po brzydkim meczu

Dość powiedzieć, że w całym meczu było aż 40 przewinień, z czego aż 24 w pierwszej połowie! W strzałach celnych zaś Wisła wygrała z Cracovią zaledwie 2:1... To 64. wygrana Cracovii w derbach. Wiślacy mają ich 89, a 45 razy padał remis.

Wygrana z Wisłą sprawiła, że Cracovia awansowała na drugie miejsce w tabeli. Zespół Michała Probierza zdobył 19 punktów, czyli tyle samo, ile trzecia Lechia i dwa mniej niż prowadząca Pogoń Szczecin. Wiślacy z 11 punktami na koncie zajmują zaś 11. miejsce w tabeli.

W następnej kolejce Cracovia podejmie Górnika Zabrze (niedziela, 15:00), a Wisła zagra na wyjeździe z Lechem Poznań (sobota, 17:30).