Wisła Płock ograła Wisłę Kraków! Niespodzianka w Płocku

Wisła Płock wygrała 2:1 z Wisłą Kraków w meczu 9. kolejki ekstraklasy. Gole dla drużyny Radosława Sobolewskiego strzelali: Dominik Furman i Damian Michalski. Dla "Białej Gwiazdy" trafił Paweł Brożek.

Wisła Płock w środę pokonała Legię Warszawa 1:0, a teraz ograła Wisłę Kraków 2:1. Zespół Radosława Sobolewskiego dobrze rozpoczął niedzielny mecz i szybko otworzył wynik. Dominik Furman zdecydował się na strzał z dystansu lewą nogą i pokonał Michała Buchalika. Wisła Połock prowadziła, a Wisła Kraków szukała wyrównania. Udało się w 28. minucie, kiedy Paweł Brożek wykorzystał podanie Michała Maka i wbił piłkę do siatki.

Zespół Macieja Stolarczyka dłużej utrzymywał się przy piłce, momentami spychał gospodarzy pod własną bramkę, ale w drugiej połowie stracił drugiego gola. Damian Michalski świetnie znalazł się pod bramką "Białej Gwiazdy" przy rzucie rożnym i mocnym strzałem z kilku metrów nie dał szans Buchalikowi na skuteczną interwencję.

Dla Wisły Płock było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie, dla Wisły Kraków czwarta porażka. Zespół Radosława Sobolewskiego zajmuje 8. miejsce w tabeli, drużyna Macieja Stolarczyka jest 10.