Korona Kielce wyrwała remis Wiśle Kraków. Paweł Brożek 12 lat czekał na taką serię

Korona Kielce zdobyła punkt po zwolnieniu Gino Lettieriego. Koroniarze wyrwali tylko punkt Wiśle Kraków, mimo że przez 60 minut goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rafała Boguskiego. Kolejną bramkę dla Wisły Kraków strzelił Paweł Brożek.

Korona Kielce zdobyła dotąd zaledwie cztery punkty i przed przerwą na reprezentację zwolniono Gino Lettieriego. W meczu z Wisłą Kraków tymczasowo drużynę poprowadził Sławomir Grzesik.

W 29. minucie Wisła Kraków miała rzut rożny, ale po nim ze świetną kontrą wyszła Korona Kielce, a Cebula pobiegł sam na sam z Buchalikiem. Pomocnika sfaulował Rafał Boguski i obejrzał czerwoną kartkę, a Wisła musiała przez ponad godzinę grać w osłabieniu.

Brożek z pierwszą taką serię od 12 lat

Chwilę potem Michał Mak wpadł jednak w pole karne i został sfaulowany przez Mateusza Spychałę. Jedenastkę pewnie wykorzystał Paweł Brożek, dla którego był to już szósty gol w tym sezonie. Warto zauważyć, że to był już czwarty mecz z rzędu, w którym Brożek strzelił bramkę. Ostatni raz taki wynik udał się Brożkowi aż... 12 lat temu, w sierpniu 2007 roku!

W 47. minucie Korona jednak odpowiedziała, a dogranie ze skrzydła do Pacindy skończyło się pięknym golem dla kielczan. Mecz skończył się remisem 1:1, ale zważywszy na sytuację Wisła Kraków powinna cieszyć się z tego punktu.

Wisła Kraków zajmuje w tym momencie siódme miejsce z dorobkiem 11 punktów. Korona Kielce ma 5 "oczek" i znajduje się na 14 pozycji.