Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dariusz Mioduski nadal w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Klubów

Prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski został ponownie wybrany do zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). W dalszym ciągu będzie także pełnił rolę wiceprezesa. Nowa kadencja potrwa do 2023 roku.

Prezesem ECA pozostał Andrea Agnelli (Juventus Turyn), a w skład zarządu wchodzą także Pedro Lopez Jimenez (Real Madryt), Edvin van der Sar (Ajax Amsterdam) i Aki Riihilahti (HJK Helsinki). Dariusz Mioduski będzie po raz drugi pełnił rolę wiceprezesa ECA z ramienia Subdywizji 3. Reprezentując kluby m.in. z Austrii, Grecji, Szwajcarii, Norwegii, Danii, Szkocji, Białorusi, Kazachstanu, Izraela, Chorwacji, Serbii, Słowacji i Polski.

Legia nie jest jedyna

Z polskich klubów stałymi członkami z prawem głosu są Legia, ale także Lech Poznań. A członkami stowarzyszonymi: Śląsk Wrocław, Wisła Kraków oraz od nowego cyklu Jagiellonia Białystok. ECA zrzesza 246 klubów i ma realny wpływ na wydarzenia w europejskim futbolu, reprezentując interesy klubów w rozmowach z UEFA (choćby w sprawie podziału środków finansowych i kształtu rozgrywek pucharowych). Stowarzyszenie powstało w styczniu 2008 r. w miejsce grupy G-14.

Legia nie zagra w Lidze Europy. Co dalej z Vukoviciem?

Więcej o: