Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Górnik Zabrze wydał oficjalny komunikat ws. niedoszłego transferu Rafała Kurzawy

Górnik Zabrze był o krok od wypożyczenia Rafała Kurzawy z Amiens, ale transfer upadł na ostatniej prostej. Francuzi najpierw zaakceptowali ofertę, a później jej nie potwierdzili. - Klub zrobił wszystko, by piłkarz po rocznej przerwie ponownie założył koszulkę Górnika - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Rafał Kurzawa przez ostatnie pół roku przebywał na wypożyczeniu w Midtjylland, po czym wrócił do Amiens SC. Polak we Francji nie ma szans na regularne występy, dlatego teraz ma dołączyć do Górnika Zabrze. W grę nie wchodzi jednak transfer definitywny, tylko kolejne wypożyczenie. Tym razem do końca sezonu - informował w poniedziałek rano katowicki oddział "Gazety Wyborczej". Ostatecznie do transferu jednak nie doszło. - Było blisko, ale nie tym razem - napisał chwilę po północy - czyli już po zamknięciu okna transferowego - Piotr Koźmiński z "Super Expressu".

We wtorek Górnik Zabrze wydał w tej sprawie specjalny komunikat. - Negocjacje z francuskim klubem trwały do późnych godzin nocnych, ostatecznie kilkanaście minut przed północą stronom udało się dojść do porozumienia. Miało to być roczne wypożyczenie z prawem pierwokupu bez możliwości powrotu Rafała Kurzawy do Francji w zimowym oknie transferowym. Kiedy wydawało się, że wypożyczenie Rafała Kurzawy do Górnika jest formalnością, druga strona nie zdecydowała się na potwierdzenie transferu do godziny 24.00. O tej godzinie okno transferowe zostało zamknięte. Górnik nie posiada wiedzy, jaki był powód takiej decyzji - czytamy na stronie gornikzabrze.pl.

Rafał Kurzawa zagra jeszcze w Górniku Zabrze?

Zabrzański klub poinformował również, że zrobił wszystko, żeby Kurzawa znów grał w polskiej lidze. - Górnik w krótkim czasie wykonał duży wysiłek organizacyjny i finansowy, by zrealizować powrót Rafała Kurzawy na Roosevelta. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom i kibicom Górnika, którzy aktywnie zaangażowali się w ten projekt. Ostatnie dni pokazały, jak bardzo można liczyć na pomoc naszych partnerów, co ma dla nas ogromne znaczenie. Klub zrobił wszystko, by piłkarz po rocznej przerwie ponownie założył koszulkę Górnika, a we wtorek ponownie pojawił się na treningu. Szatnia naszego klubu zawsze jest otwarta dla Rafała Kurzawy i nie wykluczamy, że temat powrotu zawodnika wróci w kolejnych oknach transferowych - dodał klub.


 
 

Więcej o:
Komentarze (13)
Górnik Zabrze wydał oficjalny komunikat ws. niedoszłego transferu Rafała Kurzawy
Zaloguj się
 • eclipse97

  Oceniono 8 razy 4

  Bylo od poczatku wiadomo ze Kurzawa kariery na zachodzie nie zrobi.
  A i sam Kurzawa to troche frajer, mog grac w Gorniku byc powazany. A teraz co, siedzi na lawie bierze marna forse i sie marnuje.To samo czeka Zurkowskiego. To nie sa zawodnicy klasy Milika, Grosickiego,Lewandowskiego itd. Ich miejsce to krajowe kluby i granie ,a nie grzanie lawy.

 • ttwo

  Oceniono 10 razy 4

  Czy to dzieje się naprawdę? Sprzedają przeciętnego piłkarza do klubu gdzie trudno mu zmieścić się na ławkę, a teraz pna siłę chcą go wypożyczyć?

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 3

  "Górnik nie posiada wiedzy"????
  A co Górnik "posiada"?
  Górnik posiada kilof, kask i latarkę?
  Oj, P. Red. "DW" mógł sam im to sprostować. Gdyby wiedział, że to brzmi głupio. Ale może sam nie wiedział?

 • lionold

  0

  Sprzedać - wypożyczyć! Pralnia, i to ręczna jak filmowe praczki z Portugalii.Szacher macher i kolejny piłkarz w ruinie!

 • pardonsik

  Oceniono 4 razy 0

  Info z ostatniej chwili - krupniok zebrak chciał mu płacić szyszkami albo puszkowane bieda i smogiem (zabrzański eksportowy towar opatentowany) , nie dogadali się jakoś ...

 • pardonsik

  Oceniono 8 razy -2

  Pewnie się dowiedział - że wynagrodzenie będzie wypłacone w przydziale na odpowiednią dzielnice w której będzie mógł zbierac butelki. ten klub to bankrut - powinien razem z Ruchem zacząć od 0 ... Kiedy w końcu kogoś posadzą za tą ich bubel arenę -zabrzańska Wulcok arena opisana przez NIK - to siedlisko oszustw i defraudacji - i nikt nie siedzi.

 • wozdo

  Oceniono 7 razy -3

  Francuzi zachowali się tak samo jak we wrześniu 1939 - obiecali i nabrali wody w usta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX