Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa dostała ofertę za Sandro Kulenovicia. "Decyzja należy do piłkarza"

- Decyzja bardziej należy już do samego zawodnika - mówią w Legii Warszawa o Sandro Kulenoviciu, którego pozyskać chce Dinamo Zagrzeb.

- Na stole żadnej oferty nie mamy, ale o zainteresowaniu wiemy - usłyszeliśmy przy Łazienkowskiej trzy tygodnie temu, kiedy sprawdzaliśmy doniesienia chorwackich mediów, które pisały o tym, że Sandro Kulenović miałby trafić do Dinama Zagrzeb. Teraz jednak oferta się pojawiła. O tym, że Legia negocjuje transfer Kulenovicia, jako pierwszy poinformował w niedzielę wczesnym popołudniem serwis Legia.Net. - Decyzja bardziej należy już do samego zawodnika - usłyszeliśmy w klubie w niedzielę po południu.

- Czy odpadnięcie z Rangersami sprawi, że w ostatnich godzinach okna transferowego coś się jeszcze wydarzy? Nie wiem, czy to chodzi tylko o wynik z Glasgow. Nie będę ukrywał, że tak samo, jak tydzień temu pojawił się temat odejścia Carlitosa, tak teraz pojawił się temat odejścia Sandro. A ja takich zawodników, którzy są w zaawansowanych rozmowach z innym klubem, nie biorę pod uwagę przy ustalaniu składu. Ale biorę za to taką ewentualność, że na kolejny mecz Kulenović dalej będzie z nami - powiedział Aleksandar Vuković tuż przed meczem z Rakowem Częstochowa.

Legia Warszawa już mogła zarobić na Kulenoviciu

2,7 mln euro. Tyle na początku sierpnia za Kulenovicia chciało zapłacić Barnsley, beniaminek Championship. - Rozmowy są zaawansowane, ale to nie jest jedyny klub, który chce Sandro - mówili wtedy ludzie z Łazienkowskiej. Byli jednak skłonni sprzedać Kulenovicia do Barnsley. Weto postawił sam piłkarz, a w zasadzie miał postawić jego menedżer, który przekazał w klubie, że jest w stanie znaleźć lepszą ofertę dla Kulenovicia. Lepszą, to znaczy taką, która zapewni piłkarzowi wyższe zarobki.

Trzy tygodnie temu "Sportske Novosti" spekulowały, że Legia byłaby skłonna sprzedać Kulenovicia za 2 mln euro. Nie wiadomo, ile teraz Dinamo oferuje za 19-latka. Ale wiadomo, że 2 mln euro raczej nie powinno stanowić problemu, bo drużyna prowadzona przez Nenada Bjelicę awansowała właśnie do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W przeciwieństwie do Legii, która bardzo wybrzydzać nie może. A przynajmniej nie powinna. Tym bardziej że właśnie zaczyna trzeci sezon z rzędu, w którym jesienią nie zagra w europejskich pucharach.

Najbardziej krytykowany gracz Legii

Kulenović jest zawodnikiem Legii od 2016 roku. Na Łazienkowską trafił właśnie z Dinama. Sezon 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w zespole Primavery Juventusu. Włoski klub miał wtedy po sezonie możliwość wykupu Kulenovicia, ale tego nie zrobił. - W tym całym wypożyczeniu najbardziej żałuję, że miałem kontuzję, przez którą pauzowałem trzy miesiące. Ale ten rok i tak dał mi dużo. Dojrzałem. Jestem mądrzejszy o wiele doświadczeń - mówił Chorwat latem zeszłego roku.

Po powrocie z wypożyczenia Kulenović zaczął więcej grać w Legii, ale wchodził na boisko głównie jako rezerwowy. W poprzednim sezonie uzbierał 25 występów, strzelił cztery gole. W obecnym jest pierwszym wyborem Vukovicia w ataku i przy okazji najbardziej krytykowanym graczem Legii. Nie strzelił gola od ponad 10 godzin.

Więcej o:
Komentarze (29)
Legia Warszawa dostała ofertę za Sandro Kulenovicia. "Decyzja należy do piłkarza"
Zaloguj się
 • pab-blo

  Oceniono 14 razy 12

  Sprzedawać póki się nie rozmyślą! I Dorzucić jako bonus trenera, który na siłę lansował tego drewniaka i przegrał przez to Ligę Europy.

 • jasioo_q

  Oceniono 4 razy 4

  Dwa miliony wziąć z pocałowaniem ręki. Nikt za Kalekoviciem tęsknić nie będzie. Wystarczy spojrzeć na bilans bramkowy Kalekovicia i Niezgody.

 • grzechuvip

  Oceniono 4 razy 4

  Nie mam nic do gościa, ale jak to mówią, napastnika rozlicza się że strzelonych bramek , a tu jak na lekarstwo. Nie utrzymuje się przy niej , piłka odbija się na dwa metry. Więc moje zdanie jest takie, że jeśli rzeczywiście jest jakieś zainteresowanie to nie zastanawiać się i sprzedawać.

 • weston4

  Oceniono 3 razy 3

  Żeby nie było, że przyjechali po Kulenovića a wyjechali z Niezgodą. Może lepiej było go jeszcze nie wstawiać.

 • Cch

  Oceniono 3 razy 3

  Zapłacić Dynamo za tego Kulawego i niech biorą

 • niktalboktos

  Oceniono 2 razy 2

  Sprzedawac ale rozejrzec sie za nowym napastnikiem. Niezgoda dobry na polską lige, ale dobry do czasu kontuzji...a te łapie dośc często..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX