Sensacyjne zwycięstwo klubu Polaka z Borussią Dortmund!

Union Berlin Łukasza Gikiewicza sensacyjnie pokonał Borussię Dortmund Łukasza Piszczka 3:1.

Union Berlin to beniaminek Bundesligi i drużyna, która będzie walczyła o utrzymanie się w lidze. Okazało się jednak, że już na początku rozgrywek ekipa polskiego bramkarza zaliczyła znakomity wynik, bo pewnie pokonała faworyzowaną Borussię aż 3:1.

W 22. minucie Marius Bulter dobrze wykorzystał dośrodkowanie i wyprowadził Union na prowadzenie w tym meczu. Chwilę potem jednak Jadon Sancho świetnie zagrał wzdłuż bramki, a tam Alcacer pokonał Rafała Gikiewicza.

W drugiej połowie Union szybko jednak wyszedł na prowadzenie za sprawą Bultera, który znowu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Na kwadrans przed końcem Sebastian Andersson wykorzystał też świetną akcję Unionu, która po prostu rozklepała defensywę Borussii. To oznaczało, że Union miał na swoim koncie trzy bramki, a BVB zaledwie jedną.

Gikiewicz nie zawinił przy utracie gola, ale w spotkaniu z BVB nie miał wiele okazji do wykazania się.