Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Najdłużej pracujący trener w ekstraklasie odchodzi. Korona Kielce zdecydowała o losie Lettieriego

Korona Kielce odsunęła Gino Lettieriego od prowadzenia pierwszej drużyny Korony Kielce. Włoch był najdłużej pracującym trenerem w ekstraklasie, prowadził ekipę od ponad 800 dni.

Korona Kielce bardzo słabo rozpoczęła nowy sezon. W pierwszych siedmiu meczach triumfowała tylko raz i ma na koncie zaledwie cztery punkty, przez co zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W piątek ekipa Gino Lettieriego przegrała u siebie 0:2 z Jagiellonią Białystok. Lettieri zapowiadał, że nie zamierza rezygnować z pracy, "bo jest w Koronie od ponad ponad dwóch lat i cztery przegrane mecze nie są powodem do tego, by składać dymisję".

- W każdym okienku transferowym tracę około 10 zawodników i muszę poruszać się w ustalonych ramach finansowych. Często startuję niemal od zera. Z tym nowym zespołem też możemy osiągnąć więcej niż do tej pory. Zdaję sobie sprawę, że nasza gorsza gra trwa od sześciu miesięcy. Trzeba jednak wiedzieć, że w międzyczasie były dużo ruchów transferowych - tłumaczył przyczyny kryzysu Lettieri. Do tej pory był najdłużej pracującym trenerem w ekstraklasie, teraz to miano przypadnie Ireneuszowi Mamrotowi z Jagiellonii Białystok.

Korona Kielce odsunęła Gino Lettieriego od prowadzenia zespołu

Korona Kielce nie dała jednak czasu swojemu szkoleniowcowi. - Oficjalnie - trener Gino Lettieri został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny Korony Kielce. Jego obowiązki tymczasowo zostały przekazane trenerowi rezerw Sławomirowi Grzesikowi. Trwają rozmowy na temat przyszłości włoskiego szkoleniowca i jego kontraktu - wytłumaczył rzecznik klubu Rafał Kielczyk.

Więcej o:
Komentarze (31)
Najdłużej pracujący trener w ekstraklasie odchodzi. Korona Kielce zdecydowała o losie Lettieriego
Zaloguj się
 • enedue3

  Oceniono 14 razy 12

  Jak mawia polskie powiedzenie, z goowna bicza nie ukręcisz. Niestety tego oczekują prezesi po sprzedaniu najlepszych zawodników :))

 • kalbaro74

  Oceniono 8 razy 6

  Szkoda trenera, ale w końcu ta zbieranina coroczna Korona spadnie, bo tam nie było żadnej logiki.

 • stary.gniewny

  Oceniono 10 razy 6

  Za 10 lat: Pilne! Sensacja! Czołowa drużyna ekstraklasy przegrała mniej niż 0:10 z drużyną juniorów chóru zakładowego przetwórni śledzi z Wysp Owczych.

 • malepifko

  Oceniono 5 razy 5

  No to już po Koronie.

 • wichura

  Oceniono 9 razy 5

  Rozumiem, że gość antypatyczny. Ale dwa sezony z rzędu robił wyniki mocno ponad stan. Pewnie utrzymywał w lidze zbieraninę tanich grajków, półfinał PP też zaliczyli... Co rundę sprzedawali paru piłkarzy z zyskiem... Moim zdaniem błąd. Porażka z Jagiellonią (moim zdaniem przyszłym mistrzem) powinna być "wliczona w cenę".

 • gunston

  Oceniono 7 razy 3

  Zaczyna się... Jeśli o mnie chodzi to mogą w tej śmiesznej lidze zmieniać trenerów w klubach nawet co miesiąc. Nabór na nowych powinno się prowadzić w internecie. W końcu w tym kraju jest prawie 40 mln ludzi, którzy znają się na trenerce - trzeba dać im szansę.

 • wm1963

  Oceniono 1 raz 1

  Trenera odsunął od prowadzenia pierwszego zespołu , a nie zwolnił z klubu - Zarząd. W Zarządzie decydujące głosy posiadają właściciele klubu - Niemcy. Niezadowoleni z pracy trenera. A teraz posiadając taką wiedzę czekam mądrale na wasze komentarze !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX