Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kulisy meczu Raków - Lech. Sędzia dostał informację z wozu VAR o możliwej pomyłce. Nie zareagował. Teraz odpocznie

Mecz Rakowa Częstochowa z Lechem (2:3) nie będzie dobrze wspominany przez Mariusza Złotka. Arbiter w spotkaniu popełnił dwa znaczące błędy. Jak się dowiedzieliśmy, pierwszego mógł uniknąć. Dostał informację o możliwej błędnej decyzji na ucho. Nie zareagował. To mogło kosztować Lecha stratę punktów. Złotek od sędziowania ma odpocząć.

Czy Lech Poznań to kandydat na mistrza Polski?

Była 50. minuta meczu Rakowa z Lechem. Gospodarze przegrywali 0:2, ale starali się odrobić straty. Przy próbie wybicia piłki z pola karnego Lubomira Satkę z Lecha zaatakował Miłosz Szczepański. Gracz Rakowa wpadł na rywala, wyminął go, po czym został kopnięty w nogi. Przewrócił się. Sędzia Złotek ku uciesze publiczności odgwizdał karnego dla gospodarzy. Na wozie VAR pracował wtedy Paweł Raczkowski. Według naszych informacji jasno zasugerował starszemu koledze, że pierwszy przewinił Szczepański. “Tam był najpierw atak w plecy” - brzmiał komunikat. Była też sugestia o obejrzeniu powtórki na monitorze VAR.

Arbiter główny odparł tylko, że widział atak ciałem, ale nie dopatrzył się w nim faulu i skupił na późniejszym kopnięciu w nogi gracza z Częstochowy. Z VAR-u nie skorzystał.

Zbigniew Przesmycki, przewodniczący kolegium sędziów, w poniedziałkowej rozmowie ze Sport.pl przyznał, że Złotek popełnił błąd. - W tej sytuacji był faul, ale faulowany był zawodnik Lecha. Słowak został przez Szczepańskiego uderzony w plecy. Na kopnięcie lechity w nogi zawodnika gospodarzy nie ma już co patrzeć, bo to było zagranie post factum. W tym momencie do akcji mógł wejść VAR, a według mnie nawet powinien, ale nie wszedł - przyznawał Przesmycki. Dodawał, że przepisy trzeba będzie traktować ostrzej i jasno sygnalizować “wyraźny i oczywisty błąd” - który zmusza arbitra głównego, do ponownego rozpatrzenia sytuacji. To właśnie takie hasło widnieje w przepisach, które uruchamiają procedurę VAR.

Kolejka bez Złotka

Zbigniew Przesmycki zasugerował nam, że w 7. kolejce Ekstraklasy da Złotkowi odpocząć. Obsada sędziowska oficjalnie ogłoszona będzie w czwartek. Ponieważ po weekendzie nastąpi przerwa na reprezentację, Złotek na boisko wybiegnie najwcześniej w połowie września. Nie wykluczone, że sędzia będzie obsadzany w ekstraklasie coraz rzadziej. Arbiter ma już 50 lat, a w tym sezonie słabsze oceny zebrał też m.in po meczu Korony z Legią. Przesmycki sugeruje, że niedługo może zakończyć karierę.

Błędy arbitra z Bełchatowa (drugim było nieodgwizdanie karnego dla Lecha po dotknięciu piłki ręką przez rywala) ostatecznie nie wpłynęły na rozstrzygnięcie meczu. Poznaniacy wygrali 3:2.

Złotek piłkarskim arbitrem jest od 1996 roku. Wcześniej był piłkarzem.

Więcej o:
Komentarze (37)
Kulisy meczu Raków - Lech. Sędzia dostał informację z wozu VAR o możliwej pomyłce. Nie zareagował. Teraz odpocznie
Zaloguj się
 • ceppisowski

  Oceniono 23 razy 19

  teraz rozumiecie dlaczego przez tyle lat dzialacze oszusci przeciwstawiali sie VARowi?
  VAR im zburzyl uklad zlodziejski.
  Zlodziej zawsze mogl sie wylgac "ja mam ulamek sekundy na podjecie decyzji a wy mozecie sobie ogladac powtorki"
  I tu mamy przyklad bydlaka ktory wie lepiej niz zapis wideo

 • wektor321

  Oceniono 21 razy 9

  Zeby nie trzeci gol, druk udałby mu się w 100%. A tak miał łzy w oczach po golu Gytkjaera, tyle się napracował a tu wszystko szlag trafił

 • taiczo

  Oceniono 13 razy 7

  Złotek to najgorszy "sędzia" w eklpaie co mecz to babole. Won z tym gałganem.

 • dublet

  Oceniono 10 razy 6

  Gdzie jest wrak?

 • known2own

  Oceniono 2 razy 2

  Nie można pozwolić żeby karty rozdawał sędzia który "sugerował, że zakończy karierę". Przecież jest oczywiste, że jego strach przed możliwymi konsekwencjami (zawieszenie, spadek do niższej ligi, zakaz sędziowania) spada do zera, a motywacja do przytulenia czegoś konkretnego jest ogromna. Natychmiast przesunąć go do pionu szkolenia, albo wyryfikacji, przecież to chodząca bomba korupcyjna.

 • january53

  Oceniono 1 raz 1

  nedawno ten gostek sędziowal mecz w kielcach z legia, nie wszystko było ok , coś chyba "robi" kasę od wielkich klubów !!!

 • karasek432

  Oceniono 1 raz 1

  To samo nie uznania bramki górnikowi bo sędzia nie skorzystał z WAR u.

 • dar61

  Oceniono 3 razy 1

  Nic nowego pod sędziowskim słońcem.
  System VAR jest spóźniony tak z pół wieku.

  ****
  Co zmusza red. K. Sosnowskiego do takiego wypaczania polskiej interpunkcji:
  '...zmusza arbitra głównego, do ponownego rozpatrzenia sytuacji...' [PRZECINKOZA]
  >>> ...zmusza arbitra głównego do... [BEZ PRZECINKA]

  Niewykluczone, że red. K.S. to a-ortograf:
  '...Nie wykluczone, że sędzia...'
  >>> ...Niewykluczone...

  Wstęp leadujący to zapewne robota mitycznego Redaktora od Nagłówków:
  '...To mogło kosztować Lecha stratę...' [Genetivus partitivus = cząstkownik]
  >>> ...kosztować LECH... [kogo, CO - biernik]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX