Aleksander Buksa najmłodszym strzelcem gola w historii Wisły Kraków! Rekord przetrwał aż 83 lata

Aleksander Buksa, dzięki bramce zdobytej w meczu z Jagiellonią Białystok (2:3), został najmłodszym strzelcem w historii Wisły Kraków. Dotychczas najmłodszym zdobywcą gole był Mieczysław Gracz, który swoje pierwsze ligowe trafienie zaliczył w 1936 roku.

Czy Lech Poznań to kandydat na mistrza Polski?

Aleksander Buksa pojawił się na boisku w 77. minucie meczu z Jagiellonią Białystok. Trzynaście minut później dopadł w polu karnym do piłki odbitej przez Węglarza, obrócił się z nią, po czym oddał strzał, nie dając szans bramkarzowi na interwencję. Ostatecznie Wisła Kraków przegrała 2:3, ale młody napastnik krakowskiego zespołu ma powody do zadowolenia.

Aleksander Buksa najmłodszym strzelcem w historii Wisły Kraków

Aleksander Buksa, strzelając bramkę, stał się najmłodszym strzelcem gola w historii Wisły Kraków. Do tej pory rekord należał do Mieczysława Gracza, który 18 października 1936 roku pokonał bramkarza Dębu Katowice, mając 17 lat i 76 dni. Buksa w piątek miał dokładnie 16 lat i 220 dni.

Aleksander Buksa najmłodszym strzelcem od czasu Lubańskiego

Aleksander Buksa jest jednocześnie najmłodszym strzelcem bramki w XXI wieku w polskiej ekstraklasie. Okazał się młodszy od Ariela Borysiuka (16 lat i 265 dni) i Dawida Kownackiego (16 lat i 344 dni). Młodszy od niego w historii polskiej ligi był Włodzimierz Lubański, który swojego pierwszego gola zdobył w 1963 roku, mając zaledwie 16 lat i 52 dni.