Wielkie emocje w końcówce! Legia Warszawa wygrywa i znowu nie traci gola!

W niedzielę wieczorem Legia Warszawa wygrała u siebie 1:0 z Zagłębiem Lubin. Licząc wszystkie rozgrywki stołeczny klub rozegrał w tym sezonie 10 meczów i stracił zaledwie trzy gole. Duża w tym zasługa Radosława Majeckiego, który kolejny raz pokazał się z dobrej strony.

W poprzedniej kolejce Legia zremisowała bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław, natomiast Zagłębie Lubin pokonało Arkę Gdynia. Z tygodnia na tydzień drużyna Aleksandra Vukovicia gra coraz lepiej, ale wciąż trudno zachwycać się jej postawą. W meczu z Zagłębiem dominowała jednak od początku. Bramkę zdobyła już w 18. minucie. Dobre dośrodkowanie Gwilii z rzutu rożnego wykorzystał Vesović, który strzałem głową pokonał bramkarza.

Pod koniec pierwszej połowy Czarnogórzec mógł skompletować dublet, ale sprytne uderzenie Vesovicia z narożnika pola karnego pięknie wybronił Forenc.

W 68. minucie Starzyński zagrał świetną prostopadłą piłkę do Szysza, a ten mierzonym strzałem pokonał Majeckiego. Stadion Legii zamarł. Ale tylko na dwie minuty, bo arbiter Piotr Lasyk dokładnie sprawdził powtórkę i anulował gola. Szysz w momencie podania był na spalonym. W końcówce spotkania Legia przeprowadziła kontratak, który powinien zakończyć się golem, ale ostatnim akcentem tej akcji był niecelny strzał Gwilii. W doliczonym czasie gry Zagłębie mogło doprowadzić do remisu, ale strzały Tuszyńskiego i Starzyńskiego efektownie obronił Majecki.

Drużyna Vukovicia jest w ofensywie zbyt przewidywalna, gra statycznie. Przy okazji jest wyjątkowo nieskuteczna, bo licząc wszystkie rozgrywki zdobyła dziesięć goli w tym sezonie.

Można ją jednak pochwalić za zorganizowaną obronę. W eliminacjach do Ligi Europy wciąż nie straciła gola, a w czterech ligowych meczach wpuściła tylko trzy bramki [Legia ma zaległą kolejkę].

Liderem ligi jest Śląsk, który po pięciu meczach ma 13 punktów. Legia jest ósma i ma siedem punktów. Zagłębie zdobyło pięć "oczek" i zajmuje 12. lokatę. W następnej kolejce Legia zagra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź, a Zagłębie podejmie mistrza Polski - Piast Gliwice.