Kolejne zwycięstwo mistrzów Polski. Nieudany debiut Radosława Sobolewskiego

Piast Gliwice pokonał Wisłę Płock 1:0 (1:0) w meczu 5. kolejki ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Piotr Parzyszek. Porażka z mistrzem Polski była debiutem Radosława Sobolewskiego na stanowisku trenera "Nafciarzy".

Piast Gliwice słabo wszedł w sezon 2019/2020. Mistrzowie Polski odpadli z eliminacji do Ligi Mistrzów (z BATE Borysów) i z eliminacji do Ligi Europy (z Rigą FC). W ekstraklasie dopiero tydzień temu odnieśli pierwsze zwycięstwo (z ŁKS-em w Łodzi), w międzyczasie przegrywając też mecz o Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk.

Piast nie przypomina drużyny z poprzedniego sezonu:

Piast był przed meczem z Wisłą Płock dopiero na 10. miejscu w lidze. "Nafciarze" jeszcze niżej, bo okupowali ostatnią pozycję. Spotkanie w Gliwicach potwierdziło, że Wisła ma na początku nowego sezonu ligowego spore problemy. Gospodarze od początku byli groźniejsi, stwarzając sobie niezłe okazje. W 33. minucie jedną z nich wykorzystał Piotr Parzyszek. Napastnik Piasta dostał dobre podanie od Bartosza Rymaniaka i pokonał Thomasa Dahne. Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili 1:0.

Nieudany debiut Sobolewskiego

W drugiej odsłonie gry Wisła próbowała odpowiedzieć na bramkę Parzyszka, ale brakowało jej skuteczności. Strzały Mateusza Szwocha i Damiana Rasaka dobrze obronił Frantisek Plach. Piast zgarnął kolejne trzy punkty, dzięki czemu awansował na 5 miejsce w tabeli. Wisła pozostaje na ostatniej pozycji w lidze. Mecz z mistrzem Polski był debiutem Radosława Sobolewskiego na stanowisku trenera "Nafciarzy". Były piłkarz Wisły Kraków nie zaliczy go do udanych.