Jagiellonia pewnie wygrała z Górnikiem. Awans na 3. miejsce w tabeli ekstraklasy

Jagiellonia Białystok pokonała Górnika Zabrze 3:1 w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Zespół Ireneusza Mamrota awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Bayern 2:2 Hertha, zobacz 1. gola Roberta Lewandowskiego

Mecz w Białymstoku doskonale rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 5. minucie bramkę dla Jagiellonii zdobył Ivan Runje, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Guilherme. Tuż przed przerwą było już 2:0. Gola dla zespołu Ireneusza Mamrota strzelił Bartosz Bida, który wbił piłkę z bliska po tym, jak chwilę wcześniej Martin Chudy odbił uderzenie jednego z graczy Jagiellonii.

Nadzieje Górnika na korzystny wynik w Białymstoku odżyły w 58. minucie, kiedy bramkę kontaktową zdobył Łukasz Wolsztyński. Wynik spotkania w 71. minucie ustalił jednak Jesus Imaz, który nie dał szans Chudemu płaskim strzałem z pierwszej piłki.

Dzięki zwycięstwu Jagiellonia awansowała na 3. miejsce w tabeli. Zespół Mamrota zdobył osiem punktów w pięciu meczach. Górnik, z siedmioma "oczkami" na koncie, jest na 7. pozycji. Jagiellonia kolejny mecz rozegra w piątek o godz. 20:30, gdy podejmie Wisłę Kraków. Zabrzanie zaś w niedzielę o godz. 15:00 zagrają u siebie z Koroną Kielce.