Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Młody zawodnik Pogoni Szczecin wypożyczony do Valencii. "Otrzymał znakomitą szansę"

Mateusz Łęgowski został nowym zawodnikiem Valencii. Hiszpański klub wypożyczył 16-letniego zawodnika Pogoni Szczecin na rok, jednocześnie zapewniając sobie możliwość wykupienia zawodnika na stałe.

- Cieszymy się, że nasi zawodnicy są zauważani za granicą. Mateusz otrzymał znakomitą szansę rozwoju w klubie z hiszpańskiej Primera Division i nie zamierzaliśmy mu jej zabierać - powiedział prezes Akademii Pogoni Szczecin, Dariusz Adamczuk.

Łęgowski jest wychowankiem UKS-u GOL Brodnica. Do młodzieżowego zespołu "Portowców" trafił trzy lata temu. W ubiegłym sezonie rozegrał 16 spotkań w Centralnej Lidze Juniorów, w których strzelił jednego gola. W Valencii spędzi najbliższy sezon. Po jego zakończeniu hiszpański klub będzie mógł skorzystać z prawa do wykupienia go na stałe.

Więcej o:
Komentarze (10)
Młody zawodnik Pogoni Szczecin wypożyczony do Valencii. "Otrzymał znakomitą szansę"
Zaloguj się
 • wozdo

  Oceniono 1 raz 1

  co by nie mówić nie ma Polaka w atrakcyjniej grającej drużynie - Valencia gra piękną dla oka piłkę

 • odier

  Oceniono 1 raz 1

  Będzie mógł ale agent już odtrąbił sukces po wypożyczeniu do juniorów...tam zobaczy co to znaczy hiszpańska piłka. Moim zdaniem za wcześnie na taki wyjazd ale widać, że agent kuje żelazo póki gorące. Przecież umowa agencyjna pewnie tylko do pełnoletności:)

 • pilot.tv

  Oceniono 1 raz 1

  Trafil do juniorów Valencii a nie do pierwszej drużyny. To chyba różnica.

 • Vfawek

  0

  Przynajmniej będzie mieć rok by podszkolić się trochę bardziej technicznie, co u nas w ekstraklasie jest przecież zbawieniem taki zawodnik, który potrafi robić cokolwiek z czego słynie gra (XD) w "piłkę nożną". Pozdro dla kumatych.

 • davix 83

  0

  Jak już to juniorów z nim bo w "starzykach"nie będzie miał szans zagrać...

 • wojtasar

  Oceniono 1 raz -1

  Valencja Szczecin ?? niesłyszałem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX