Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz ekstraklasy świętował urodziny w... Auschwitz. "Jest mi wstyd. Nie wiedziałem, gdzie stoję"

Jeden z nowych piłkarzy Korony Kielce, Rodrigo Zalazar w niecodzienny i dziwny sposób uczcił swoje 20. urodziny. Zawodnik wypożyczony z Eintrachtu Frankfurt postanowił spędzić je w Auschwitz. Pod jednym ze zdjęć zrobionych w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym, Urugwajczyk urodzony w Hiszpanii dodał urodzinowe emotikony, co wywołało lawinę negatywnych komentarzy. Ostatecznie gracz przeprosił za swoje zachowanie i usunął fotografię.

Zalazar do Korony Kielce trafił 5 lipca, ale dopiero teraz zrobiło się o nim głośno. Wcześniej wystąpił bowiem tylko w dwóch meczach drużyny Gino Lettieriego, podczas których na boisku spędził łącznie 37 minut. Więcej niż o jego występach, mówi się jednak o sposobie spędzenia 20. urodzin.

Piłkarz z rocznika 1999, urodziny obchodzone w poniedziałek 12 lipca postanowił spędzić w Auschwitz. Podczas zwiedzania byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, gracz Korony opublikował zdjęcie na Instagramie, na którym widzimy nie tylko tory i bramę znajdującą się za jego plecami, ale także wesołe urodzinowe emotikony. 

"Jest mi wstyd, bo teraz wiem, co stało się za tą bramą"

Kilka godzin po opublikowaniu zamieszczonego wyżej zdjęcia, Zalazar przeprosił za swoje zachowanie. - Muszę przeprosić za fotografię, na której stałem przed bramą obozu w Auschwitz. Nie chciałem w żaden sposób obrazić ofiar obozów koncentracyjnych. Nie wiedziałem, gdzie dokładnie stoję w momencie robienia zdjęcia. Jest mi wstyd, bo teraz wiem, co stało się za tą bramą - napisał 20-latek w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Rodrigo Zalazar przeprosił za zdjęcie zrobione w AuschwitzRodrigo Zalazar przeprosił za zdjęcie zrobione w Auschwitz Instagram / rodrigozalazar

I dodał: - Usunąłem już zdjęcie. Teraz wpłacę datek na jedną z fundacji poświęconych pamięci i ofiarom obozu w Auschwitz. Chcę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się dotknięci moim zachowaniem.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Komentarze (68)
Piłkarz ekstraklasy świętował urodziny w... Auschwitz. "Jest mi wstyd. Nie wiedziałem, gdzie stoję"
Zaloguj się
 • gazkom

  Oceniono 26 razy 20

  Pomylić się może każdy. Ale człowieka poznaje się po tym, jak się zachowa, gdy zauważy błąd. Ten pan zdał egzamin wyśmienicie.

 • piotrus.zibi

  Oceniono 19 razy 9

  Już wiemy dlaczego piłkarze polskiej ekstraklasy tak słabo grają..... bo są idiotami

 • Kacperion_ 04

  Oceniono 6 razy 4

  Może i jest głupkiem ale później przeprosił jak należy. ???

 • ars-derivatia

  Oceniono 6 razy 4

  Zadupił jak idiota. Przeprosił za zachowanie się jak idiota. Po co robić z tego sensację?

 • byann

  Oceniono 1 raz 1

  AIPAC już lobbuje u Trumpa o zbombardowanie Urugwaju.

 • ment200

  Oceniono 1 raz 1

  To nie jest brama do Auschwitz tylko do podobozu Birkenau...

 • mario69-50

  Oceniono 5 razy 1

  Pier.oli , że niewiedział gdzie stoi. Co ktoś go w to miejsce teleportowal i biedak się zgubił...

 • niedziox

  Oceniono 3 razy 1

  Tacy kopacze , taka liga , takie zabawy,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX